Vejos laistymo klaidos, kurių reikia vengti

Pasidalinkite:

Norint, kad jūsų veja būtų žalia ir sveika, reikia ją gausiai laistyti. Nors kai kuriuos vejos laistymo poreikius patenkina liūtys, daugumai namų savininkų reikia retkarčiais papildomai palaistyti žolę iš žarnos.

Nors vejos laistymas atrodo nesudėtinga užduotis, iš tikrųjų lengva padaryti klaidų, kurios gali pakenkti žolei. Netinkamas laistymas gali sukelti daugybę problemų – nuo sulėtėjusio augimo iki grybelio ir ligų. Tačiau laikydamiesi vejos priežiūros paslaugų teikėjų patarimų galite būti tikri, kad žolė gaus reikiamą kiekį vandens tinkamu būdu.

Netinkamas vandens kiekis

Per didelis arba nepakankamas žolės laistymas yra bene dažniausia klaida, kurią gali padaryti namų savininkai. Pagal bendrą taisyklę, jūsų vejai per savaitę reikia maždaug dviejų cm vandens – tiek iš lietaus, tiek iš žarnos. Tai reiškia, kad nereikia kruopščiai palaistyti žolės kiekvieną kartą įjungus laistytuvą, tačiau naktinių liūčių gali nepakakti.

Nesunku pastebėti, kad žolė yra nepakankamai laistoma, nes paprastai ji paruduoja ir atrodo sausa bei negyva. Net jei ji vis dar atrodo sveika, žolė, kuri negauna pakankamai vandens, nesukurs stiprios ir sveikos šaknų sistemos, todėl ateityje gali kilti problemų. Dėl perteklinio laistymo taip pat susidaro negili šaknų sistema, nes sukelia eroziją. Per didelis vandens kiekis taip pat gali išplauti trąšas ir maistingąsias medžiagas, todėl ilgainiui žolė žus. Per didelis drėgmės kiekis taip pat skatina grybelių augimą, kurie pažeidžia arba sunaikina veją.

Geriausias būdas užtikrinti, kad veja gautų reikiamą drėgmės kiekį, – naudoti dirvožemio drėgmės matuoklį. Šie nebrangūs matuokliai, kuriuos galima rasti bet kurioje namų ir sodo prekių parduotuvėje, tiksliai parodys, kiek drėgmės yra dirvožemyje ir kiek jos reikia laistyti. Atminkite, kad geriau laistymą paskirstyti per savaitę, kad būtų palaikomas pastovus dirvos drėgmės lygis, neleidžiant jai per daug išdžiūti arba per daug prisisotinti.

Laistymas netinkamu laiku

Laikas, kada laistote žolę, yra toks pat svarbus, kaip ir tai, kiek jos laistote. Nors daugelis namų savininkų laistymo sistemas nustato taip, kad jos veiktų per naktį, arba po darbo patys išeina su žarna, laistymas vėlyvu paros metu gali pakenkti žolės sveikatai. Laistymas naktį paprastai reiškia, kad žolė ilgiau išlieka šlapia, o tai gali padidinti grybelio problemų riziką. Netgi laistymas anksčiau vakare, kol dar šviečia saulė, nėra idealus, nes ore ir žemėje vis dar yra pakankamai šilumos, kuri sukelia perteklinį garavimą.

Idealus laikas laistyti veją yra apie aušrą arba tarp 4 ir 8 val. ryto. Šiuo metu vanduo taip greitai neišgaruoja, be to, paprastai būna mažiau vėjo, kuris išpučia vandenį. Gerai palaistę žolę ankstyvą dienos rytą, taip pat galite ją sudrėkinti ir sumažinti saulės spindulių poveikį.

Net jei turite laistymo sistemą, svarbu nepamiršti laiko. Negalima tiesiog „nustatyti ir pamiršti”. Reguliuokite purkštuvų sesijų laiką, o jei nuolat smarkiai lyja, juos išjunkite. Tiesą sakant, po audros leiskite žolei išdžiūti, patikrinkite dirvožemio matuoklį ir įjunkite purkštuvus, kai išdžiūsta viršutinis dirvožemio sluoksnis.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugąas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953 .

Privatiems asmenims NEMOKAMAI sukuriame projektą. 

    Skaitykite daugiau

    Geriausias dienos laikas laistyti veją

    Pavasarį ryškiai žalia veja lengvai padengia kraštovaizdį, jos nereikia tik reguliariai šienauti. Tačiau atėjus vasarai, kai ilgai trunka karšti ir sausi orai, žolė iš sodriai žalio kilimo tampa žole su didelėmis rusvomis dėmėmis. Kai kur ji gali būti net šiek tiek traški. Trūksta vandens. Sugrįžus drėgmei, paprastai vėl pradeda augti sveika žalia lapija. Jei norite,

    Kaip veikia gravitacinės laistymo sistemos

    Gravitacinė laistymo sistema yra pigus ir efektyvus būdas aprūpinti vandeniu mažesnį pasėlių plotą. Tai būtų ypač ekonomiška, jei vietovės klimatas gali užtikrinti pakankamą kritulių kiekį, kad rezervuaras būtų nuolat pripildytas naudojant lietaus vandens surinkimo metodus. Pagrindinė laistymo sistema yra labai paprasta, ją sudaro pakeltas rezervuaras su apačioje esančiu vamzdžiu, kuriuo vanduo tiekiamas į pagrindinę lašelinio