Kai reikia laistyti žolę, daugelis namų savininkų tiesiog pastato purkštuvą, įjungia jį ir leidžia jam kurį laiką veikti, manydami, kad jie teisingai elgiasi su savo veja.
Tačiau iš tikrųjų daugelis jų žolę laisto nepakankamai arba pernelyg gausiai, o tai gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Kad padėtumėte tinkamai drėkinti veją, svarbu laistyti žolę tinkamu laiku ir tinkamu kiekiu.
Geriausia žolę laistyti anksti ryte
Ankstyvas žolės laistymas suteikia žolei laiko įsisavinti vandenį, kuris patenka į šaknis ir į pačius žolės augalus. Dėl to žolės stiebai prisipildo vandens, todėl geriau atlaiko dienos karštį. Venkite laistyti vidury dienos, kai vanduo greitai išgaruoja. Taip pat venkite laistyti vėjuotą dieną, nes tuomet vanduo išdžiūsta anksčiau, nei jį sugeria žolė.
Vėlyva popietė taip pat gali būti tinkamas laikas laistyti žolę, nors ir ne taip gerai kaip ankstyvas rytas. Tačiau vakare laistyti nereikėtų, nes dėl užsilaikiusios drėgmės žolė gali susirgti grybelinėmis ligomis.
Rudenį, vykdydami įprastą vejos priežiūrą, turėtumėte paruošti veją artėjančiai žiemai. Kai kuriais duomenimis, laistykite iki rugsėjo vidurio, o spalio viduryje – dar kartą, kad dirvožemyje būtų sukaupta drėgmės.
Žolių tipai ir laistymo laikas
Žinant, kokio tipo žolę auginate, galima nustatyti, kaip dažnai turėtumėte laistyti veją.
Vėsaus sezono žolės
Tipai: Žolės: miglinės žolės, melsvažiedės žolės, eraičinai, eraičinai
Augimo būdas: Aktyviausiai auga pavasarį ir rudenį. Vasarą jos neaktyvios – nustoja augti, o žiemą vėl auga.
Bendrieji laistymo patarimai: Laistymo rekomendacijos: jei nebuvo lietaus, jas reikia laistyti maždaug kas tris savaites. Jei laistysite dažniau, galite laistyti ne žolę, o piktžoles.
Šiltojo sezono žolės
Bendrieji laistymo patarimai: Kai kurios šiltojo sezono žolės, įskaitant bermudų, bahijų ir zoisijų žoles, yra vienos iš labiausiai sausrą toleruojančių žolynų rūšių. Tačiau jas vis tiek reikia reguliariai laistyti, kad būtų palaikoma sveika šaknų sistema, ypač metų viduryje, kai jos sparčiai auga.
Bendrieji vejos laistymo patarimai
Laistykite tada, kai žolei to reikia. Pasak Žemės ūkio departamento Gamtos išteklių apsaugos tarnybos padalinio, daugumą vejų, kad jos būtų sveikos, reikia laistyti kartą per keturias-aštuonias dienas. Tiesą sakant, jie teigia, kad laistant rečiau ir naudojant daugiau vandens, kai laistoma, augalai giliau įsišaknija ir žolė tampa sveikesnė.
Stebėkite dangų. Kai kelias dienas lyja, laistykite mažiau. Kelios karštos ir sausos dienos iš eilės reiškia, kad laistyti reikia daugiau jei didelis žolės plotas gali padėti laistymo sistemos įrengimas.
Kiekybė yra labai svarbi
Laistant žolę svarbu nelaistyti nei per mažai, nei per daug. 8 CM yra gerai, 12-14 CM – dar geriau. Jei dirvožemis yra molingas, reikia palaistyti maždaug 2 cm vandens. Jei dirva smėlinga, šį kiekį sumažinkite iki 1 cm vandens.