Kada laistyti žolę?

Pasidalinkite:

Kai reikia laistyti žolę, daugelis namų savininkų tiesiog pastato purkštuvą, įjungia jį ir leidžia jam kurį laiką veikti, manydami, kad jie teisingai elgiasi su savo veja.

Tačiau iš tikrųjų daugelis jų žolę laisto nepakankamai arba pernelyg gausiai, o tai gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Kad padėtumėte tinkamai drėkinti veją, svarbu laistyti žolę tinkamu laiku ir tinkamu kiekiu.

Geriausia žolę laistyti anksti ryte

Ankstyvas žolės laistymas suteikia žolei laiko įsisavinti vandenį, kuris patenka į šaknis ir į pačius žolės augalus. Dėl to žolės stiebai prisipildo vandens, todėl geriau atlaiko dienos karštį. Venkite laistyti vidury dienos, kai vanduo greitai išgaruoja. Taip pat venkite laistyti vėjuotą dieną, nes tuomet vanduo išdžiūsta anksčiau, nei jį sugeria žolė.

Vėlyva popietė taip pat gali būti tinkamas laikas laistyti žolę, nors ir ne taip gerai kaip ankstyvas rytas. Tačiau vakare laistyti nereikėtų, nes dėl užsilaikiusios drėgmės žolė gali susirgti grybelinėmis ligomis.

Rudenį, vykdydami įprastą vejos priežiūrą, turėtumėte paruošti veją artėjančiai žiemai. Kai kuriais duomenimis, laistykite iki rugsėjo vidurio, o spalio viduryje – dar kartą, kad dirvožemyje būtų sukaupta drėgmės.

Žolių tipai ir laistymo  laikas

Žinant, kokio tipo žolę auginate, galima nustatyti, kaip dažnai turėtumėte laistyti veją.

Vėsaus sezono žolės

Tipai: Žolės: miglinės žolės, melsvažiedės žolės, eraičinai, eraičinai

Augimo būdas: Aktyviausiai auga pavasarį ir rudenį. Vasarą jos neaktyvios – nustoja augti, o žiemą vėl auga.

Bendrieji laistymo patarimai: Laistymo rekomendacijos: jei nebuvo lietaus, jas reikia laistyti maždaug kas tris savaites. Jei laistysite dažniau, galite laistyti ne žolę, o piktžoles.

Šiltojo sezono žolės

Bendrieji laistymo patarimai: Kai kurios šiltojo sezono žolės, įskaitant bermudų, bahijų ir zoisijų žoles, yra vienos iš labiausiai sausrą toleruojančių žolynų rūšių. Tačiau jas vis tiek reikia reguliariai laistyti, kad būtų palaikoma sveika šaknų sistema, ypač metų viduryje, kai jos sparčiai auga.

Bendrieji vejos laistymo patarimai

Laistykite tada, kai žolei to reikia. Pasak Žemės ūkio departamento Gamtos išteklių apsaugos tarnybos padalinio, daugumą vejų, kad jos būtų sveikos, reikia laistyti kartą per keturias-aštuonias dienas. Tiesą sakant, jie teigia, kad laistant rečiau ir naudojant daugiau vandens, kai laistoma, augalai giliau įsišaknija ir žolė tampa sveikesnė.

Stebėkite dangų. Kai kelias dienas lyja, laistykite mažiau. Kelios karštos ir sausos dienos iš eilės reiškia, kad laistyti reikia daugiau jei didelis žolės plotas gali padėti laistymo sistemos įrengimas.

Kiekybė yra labai svarbi

Laistant žolę svarbu nelaistyti nei per mažai, nei per daug. 8 CM yra gerai, 12-14 CM  – dar geriau. Jei dirvožemis yra molingas, reikia palaistyti maždaug 2 cm vandens. Jei dirva smėlinga, šį kiekį sumažinkite iki 1 cm vandens.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugąas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953 .

Privatiems asmenims NEMOKAMAI sukuriame projektą. 

    Skaitykite daugiau

    Geriausias dienos laikas laistyti veją

    Pavasarį ryškiai žalia veja lengvai padengia kraštovaizdį, jos nereikia tik reguliariai šienauti. Tačiau atėjus vasarai, kai ilgai trunka karšti ir sausi orai, žolė iš sodriai žalio kilimo tampa žole su didelėmis rusvomis dėmėmis. Kai kur ji gali būti net šiek tiek traški. Trūksta vandens. Sugrįžus drėgmei, paprastai vėl pradeda augti sveika žalia lapija. Jei norite,

    Kaip veikia gravitacinės laistymo sistemos

    Gravitacinė laistymo sistema yra pigus ir efektyvus būdas aprūpinti vandeniu mažesnį pasėlių plotą. Tai būtų ypač ekonomiška, jei vietovės klimatas gali užtikrinti pakankamą kritulių kiekį, kad rezervuaras būtų nuolat pripildytas naudojant lietaus vandens surinkimo metodus. Pagrindinė laistymo sistema yra labai paprasta, ją sudaro pakeltas rezervuaras su apačioje esančiu vamzdžiu, kuriuo vanduo tiekiamas į pagrindinę lašelinio