Vejos laistymo sistemos įrengimas pačiam

Pasidalinkite:

Įrengti vejos laistymo sistemą galima, jei esate pasirengę skirti laiko ir darbo. Viskas priklauso nuo jūsų kiemo dydžio. Neabejotinai teks gerokai paprakaituoti kasant tranšėjas ir jungiant vamzdžius, tačiau visos laistymo sistemos dalys yra lengvos ir lengvai montuojamos.

Vejos laistymo sistemos privalumai

Profesionalus vejos laistymo sistemos įrengimas nėra prabanga, kurią galima pamatyti tik prie dvarų ar prabangių golfo aikštynų. Tiesą sakant, jos yra daug prieinamesnės, nei įsivaizduojate, nes jos sumažina vandens švaistymą, susidarantį bandant rankomis laistyti jūsų turtą. Vejos laistymo sistemos yra patogus ir ekonomiškas būdas išlaikyti  gyvybingą veją.

Namų vejos laistymo sistema yra puikus būdas sutaupyti laiko ir pinigų, kartu sumažinant vandens švaistymą. Jau nekalbant apie tai, kad ji patogi tuo, jog pasirūpina vejos laistymu, todėl jums nereikia kiekvieną savaitę valandų valandas laistyti vejos rankomis. Daugiau nebereikės skaudančios nugaros ir nudegimų nuo stovėjimo saulėje per karščius ir nerimo dėl to, ar jūsų veja gavo reikiamą kiekį vandens.

Nesvarbu, ar jūsų kiemas yra išsiplėtusios sodybos dalis, ar nedidelis sodas, vejos laistymo sistema bus naudinga. Nauji laistymo purkštuvai užtikrins, kad jūsų veja, medžiai, krūmai, gėlės ir daržovės būtų stiprios ir gyvybingos ištisus metus.

Ženklai, kad jūsų veja sveika:

Prieš pradedant kalbėti apie vejos laistymo sistemų naudą, vertinga žinoti, kada jūsų veja yra sveika, o kada – ligota ir jai reikia daugiau (arba mažiau) vandens. Laimei, jūsų veja nėra paslaptinga ir turi daugybę būdų, kaip jums pranešti, kad ji nesveika.

Nors yra daug nesveikos vejos priežasčių, dažni kaltininkai yra su laistymu susijusios problemos, pavyzdžiui, per didelis ir per mažas laistymas. Įrengę laistymo sistemą, turėtumėte pastebėti didelį vejos būklės pagerėjimą, įskaitant:

 • Nebėra didelių plikų purvo plotų ar negyvos žolės
 • žolė yra elastinga ir greitai atšoka po vaikščiojimo
 • dirvos paviršiuje esantis puvenų sluoksnis yra tolygus ir ne per daug susikaupęs
 • sodri, pastovi vidutiniškai žalios arba tamsiai žalios spalvos žolė
 • Žolės šluotelės yra gana vienodo storio, nėra plonos ar išretėjusios
 • Žolė nėra tokia plona, kad pro ją lengvai matytųsi purvas

Kodėl turėtumėte investuoti į vejos laistymo sistemą?

 • Tai ekologiška
 • Ji padeda taupyti pinigus, nes sumažina sąskaitas už vandenį
 • Padidina jūsų namų vertę
 • Jūsų veja išlieka sveika, gyvybinga ir graži
 • Apsaugo nuo netolygaus laistymo
 • Tai patogu, todėl sutaupysite laiko ir rūpesčių laistydami rankomis.
 • Mažina piktžolių, grybelių ir augalų ligų plitimą
 • Skatina sveiką augalų augimą
 • Ją galima suplanuoti taip, kad jūsų sklypas būtų laistomas idealiu paros metu
 • Lygiai taip pat galima laistyti, kai esate išvykę iš miesto

 

Privalumai aplinkai

Kadangi purkštuvai purškia vandenį, gali atrodyti, kad jie nėra pats ekologiškiausias išradimas planetoje, tačiau tiesa yra ta, kad modernios purkštuvų sistemos įdiegimas yra naudingas aplinkai keliais svarbiais būdais. Purkštuvų sistemos remiasi pažangiausiomis technologijomis, tokiomis kaip laikmačiai, vandens matuokliai ir drėgmės jutikliai, kad kruopščiai reguliuotų sunaudojamo vandens kiekį. Tikslas? Nešvaistyti vandens per daug laistant veją.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugąas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953 .

Privatiems asmenims NEMOKAMAI sukuriame projektą. 

  Skaitykite daugiau

  Geriausias dienos laikas laistyti veją

  Pavasarį ryškiai žalia veja lengvai padengia kraštovaizdį, jos nereikia tik reguliariai šienauti. Tačiau atėjus vasarai, kai ilgai trunka karšti ir sausi orai, žolė iš sodriai žalio kilimo tampa žole su didelėmis rusvomis dėmėmis. Kai kur ji gali būti net šiek tiek traški. Trūksta vandens. Sugrįžus drėgmei, paprastai vėl pradeda augti sveika žalia lapija. Jei norite,

  Kaip veikia gravitacinės laistymo sistemos

  Gravitacinė laistymo sistema yra pigus ir efektyvus būdas aprūpinti vandeniu mažesnį pasėlių plotą. Tai būtų ypač ekonomiška, jei vietovės klimatas gali užtikrinti pakankamą kritulių kiekį, kad rezervuaras būtų nuolat pripildytas naudojant lietaus vandens surinkimo metodus. Pagrindinė laistymo sistema yra labai paprasta, ją sudaro pakeltas rezervuaras su apačioje esančiu vamzdžiu, kuriuo vanduo tiekiamas į pagrindinę lašelinio