Vejos laistymo sistemos

Vejos laistymo sistemos

Pasidalinkite:

Daugelis nuosavų namų savininkų svajoja apie vešlią, ryškiai žalios spalvos veją. Norint turėti tokią veją reikia įdėti daug pastangų ir darbo. Nesvarbu kokį vejos auginimo būdą pasirinksite – ar sėsite veją patys ar bus naudojama ruloninė veja, turite laistyti ir prižiūrėti, jog ji prigytų ar sudygtų tolygiai.

Dažniausia vejos problema, kuria gali pasiskųsti nuosavų teritorijų savininkai – išdegę, pageltonavę vejos plotai. Taip nutinka dėl netinkamo vejos drėkinimo ir saulės pažeistų plotų, nes vejos šaknys yra paviršiuje. Sprendimas – vejos laistymo sistemos.

Kokie yra vejos laistymo sistemos privalumai?

Dažnai girdime, jog vejai užtenka tik lietaus vandens – tikrai ne. Norint turėti gražią aplinką, ją reikia laistyti – vanduo yra vienas svarbiausių elementų, norint išlaikyti tolygų vejos žalumą. Vejos laistymas neturėtų būti varginantis ir laikui imlus procesas, tačiau norint, jog karštomis ir sausomis vasaros dienomis ji nepageltonuotu ar išdžiūtų, reikia tai daryti reguliariai. Tokiu atveju daugelis nuosavų namų savininkų renkasi įsidiegti vejos laistymo sistemą.

Vejos laistymo sistemos tolygiai paskirstys vandenį po visą teritoriją. Labai pravartu turėti tokią sistemą, kai vasaros yra karštos ir sausos bei vyrauja stiprūs vėjai. Taip pat priklauso nuo to koks pas Jus dirvožemis – jei dirvožemis molingas, vanduo laikysis ilgiau ir reikės mažiau laistyti. Jei dirvožemis smėlingas – laistyti reikės dažniau.

Jei dvejojate apie vejos laistymo sistemos įsirengimą, štai kelios priežastys, kodėl vejos laistymo sistema yra geras sprendimas:

Vejos laistymo sistema tolygiai drėkina dideles ir mažas teritorijas. Reguliarus vejos laistymas įprasta laistymo žarna gali būti nuobodus ir laikui imlus darbas, ypač jei teritorija didelė. Todėl vejos laistymo sistemos užtikrina, jog Jūsų teritorija bus palaistyta tolygiai, nepriklausomai nuo ploto.

Vejos laistymo sistema taupo vandenį ir laiką. Vandens ir laiko taupymas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės nusprendžia įsirengti laistymo sistemas. Įprastas laistymas atima daug laiko. Didžioji dalis vejos laistymo sistemų yra automatizuotos, todėl Jūs galite nustatyti laiką kada ji bus įjungta ir palaistys veją. Laistymas pagal nustatytą grafiką padeda palaikyti gerą vejos būklę.

Vejos laistymo sistema padeda užtikrinti gerą dirvožemio struktūrą ir maistinių medžiagų pakankamumą. Vejos laistymas naudojant laistymo žarną gali turėti neigiamą įtaką. Taip susidaro terpė, kai į dirvą patenka per daug vandens. Perteklius gali išplauti daug naudingų maistinių medžiagų. Tai neigiamai veikia Jūsų vejos augimo procesą. Be to, laistymo sistema padeda geriau ištirpinti trąšas.

Kaip ir minėjome, vejos laistymo sistemos yra puiki alternatyva. Sistema padeda palaikyti tolygumą, galite džiaugtis vešlia ir ryškiai žalios spalvos veja. Toliau tekste aptarsime:

 • Vejos laistymo sistemos komplektas – kokios dalys sudaro vejos laistymo komplektą.
 • Vejos laistymo sistemos įrengimo kaina – kokie etapai sudaro vejos laistymo sistemos įrengimo sąmatą.
 • Automatinė vejos laistymo sistema – į ką reikėtų atkreipti dėmesį turint šią laistymo sistemą.

Vejos laistymo sistemos komplektas

Minėjome, jog laistyti veją rankiniu būdu, naudojant laistymo žarną ir pastatomus purkštukus yra pakankamai neefektyvus sprendimas, nes gaištamas laikas ir išnaudojamas didelis kiekis vandens. Turint vejos laistymo sistemos komplektą, Jums nereikia jaudintis dėl laistymo, taip taupomas Jūsų laikas ir vanduo.

Sutinkame, jog tai gali skambėti keistai, bet norint, jog sistema tarnautų ilgą laiką, Jums reikia pasidomėti ar įmonė, įrenginėjanti vejos laistymo sistemas, naudoja kokybiškus gaminius. Pavyzdžiui, mūsų įrengiamos vejos laistymo sistemos susideda tik iš kokybiškų ir laiko patvirtintų „Rain Bird“ produktų.

Vejos laistymo sistemos komplektas susideda iš 6 pagrindinių dalių:

 1. Vamzdžiai – vejos laistymo sistemai ar bet kokiai kitai laistymo sistemai dažniausiai yra naudojami plastikiniai PE vamzdžiai. Jie yra išvedžiojami po žeme, todėl jų net nematysite.
 2. Kolektoriai ir jų jungtys – šios jungtys paskirsto vandens srautą į laistymo sistemas. Kolektorių pagalba vanduo yra tolygiai paskirstomas visoje laistymo sistemoje.
 3. Automatiniai vožtuvai – vieni iš svarbiausių elementų vejos laistymo sistemos sudėtyje. Jų paskirtis yra paleisti ar sustabdyti vandens tiekimą laistymo sistemai.
 4. Lietaus ir dirvožemio jutikliai – dažnai susiduriame su klausimu – ar vejos laistymo sistemą reikia išjungti mechaniškai, kai lauke lyja? Atsakymas – nereikia. Tam naudojami jutikliai, kurie yra vieni iš daugelio komponentų. Jie yra patikimi, nes perduoda signalą sistemos valdikliui, kuris išjungia arba sumažina laistymo laiką.
 5. Laistymo sistemos valdikliai – tai savotiškas laikmatis, kuris Jūsų nustatytu laiku atidaro ir uždaro laistymo sistemos automatinius vožtuvus. Prie šio valdiklio yra pririšami ir jutikliai, kurie perduoda informaciją apie drėgmę dirvožemyje ir sistema pati nustato ar laistyti reikės, ar ne.
 6. Purkštukai – galite rinktis iš daugybės purkštukų, nuo iššokančių statinių purškimo galvučių ir didelio efektyvumo purkštuvų iki rotorių ir smūginių purkštuvų.

Prieš įrengiant vejos laistymo sistemą atkreipkite dėmesį į vandens šaltinį. Tai yra svarbu, nes yra reikalingas atitinkamas vandens slėgis, jog sistema veiktų be didelių problemų. Mūsų specialistai rekomenduoja, jog vandens slėgis turėtų būti nemažesnis nei 2,5 bar. Tam, kad vejos laistymo sistema veiktų teisingai ir nekiltų jokių problemų, dažniausiai ji yra jungiama prie vandentiekio arba gręžinio.

Vejos laistymo sistemos komplektas yra individualus dalykas, todėl ir kaina šiam projektui yra individuali. Kiekvienas vejos laistymo sistemos projektas yra suprojektuojamas kruopščiai ir detaliai jog pilnai atitiktų kliento lūkesčius.

Kadangi projektas yra unikalus, reiškia elementus, kurie sudaro vejos laistymo sistemos komplektą, galite rinktis pagal savo poreikius. Jums išsirinkus, specialistas paaiškins kokia kiekvieno elemento svarba.

Visi laistymo sistemos elementai yra svarbūs ir naudingi. Todėl, geriau nesirinkti laiko nepatikrintos, pigios vejos laistymo įrangos, kuri Jums gali suskelti daug problemų.

Vejos laistymo sistemos įrengimo kaina

Vejos laistymo sistema dažniausiai yra naudojama didelių teritorijų laistymui. Žinoma, tai visiškai nepriklauso nuo vietovės paskirties – ar tai privati, ar komercinė teritorija. Vejos laistymo sistemos įrengimo kainos rėžiai platūs, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną smulkmeną. Mūsų naudojamos medžiagos ir priemonės yra atrenkamos kruopščiai konsultuojantis su klientu.

Sukomplektuotos laistymo sistemos įrengimą rekomenduojame patikėti profesionalams. Kiekvienas laistymo projektas yra sudaromas individualiai, todėl verta paminėti, jog kiekviena detalė svarbi.

Pažymėkite viską, kas yra Jūsų teritorijoje. Nurodykite teritorijos dydį, gyvenamųjų ar ūkinių patalpų vietą, garažą, trinkeles, gėlynus, medžius, krūmus, terasas ir panašiai. Viską kas yra netoli laistymo ploto. Nepamirškite pažymėti ir vandens šaltinio vietos, jog specialistai žinotų iš kurios vietos bus imamas vanduo.

Pateiktas brėžinys mūsų specialistams padės sukurti išsamų, detalų ir tikslų vejos laistymo sistemos projektą. Tokiu būdu užtikrinsite, jog projektas atitinka Jūsų nurodytus reikalavimus. Sukūrus vejos laistymo projektą, kartu su specialistais yra išrenkamos sudedamosios dalys, kurios bus naudojamos Jūsų laistymo sistemai. Naudojama tik kokybiška, laiko patikrinta ir standartus atitinkanti „Rain Bird“ produkcija. Tai užtikrina sklandų laistymo sistemos veikimą.

Vejos laistymo sistemos įrengimo kaina priklauso nuo sukomplektuotos sistemos sudėtingumo. Pabrėžiame, jog mūsų specialistai vejos laistymo sistemų projektus nuosavoms ar individualioms teritorijoms sudaro nemokamai, o komercinės paskirties teritorijoms tokių projektų sudarymas yra apmokestinamas.

Automatinė vejos laistymo sistema

Pagrindinis skirtumas tarp automatinės ir neautomatinės vejos laistymo sistemos yra valdiklis. Valdiklis – prietaisas, kuris Jūsų nustatytu laiku laisto Jūsų veją. Nors tai yra vienas pagrindinių prietaisų automatinės vejos laistymo sistemos komplekse, tačiau nepamirškite, jog tai nevienintelis elementas.

Labai svarbu, jog vejos laistymo sistema būtų išdėstyta teisingai, nes tik taip pasieksite norimą rezultatą. Pripažinkime, juk visi nori tolygios ir vienodai gražios vejos. Netolygus ir nepastovus vejos laistymas sunkiai pasiekia šį tikslą, ypač jei laistote rankiniu būdu, t.y. laistymo žarna ir pastatomais purkštukais.

Tam, kad pasiektumėte norimą rezultatą, atkreipkite dėmesį į tai, kaip laistymo sistemos projekte yra išdėstomi purkštukai. Jei purkštukai bus išdėstyti laistomos teritorijos viduryje, jie gali padaryti daugiau žalos nei naudos – laistys viską aplink: namo sienas, trinkeles, terasą ir t.t. Specialistai išdėsto laistymo sistemos purkštukus teritorijos pakraštyje, šalia tvoros – taip laistoma teritorija bus maksimaliai padengta. Dar atkreipkite dėmesį, jog vieno purkštuko srovė turi pasiekti kitą purkštuką. Taip laistymas bus efektyviausias ir sutaupysite daugiau vandens.

Kitas svarbus aspektas, į ką reiktų atkreipti dėmesį turint automatinę laistymo sistemą – laistymo laikas. Nors automatizuotas laistymas įsijungia savaime, reikia nustatyti tinkamą metą, kada veja yra laistoma. Jei laistote žolę retai ir matote, jog ji geltonuoja, greičiausiai trūksta drėgmės, todėl nelaukite, kol veja visiškai praras žavesį. Iš kitos pusės, per didelis kiekis vandens taip pat gali būti kenksmingas, nes per drėgna dirva nepraleis deguonies. Taip sukeliama rizika augalų viešėjimui.

Vejos laistymo sistemos įsijungimas tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų ir dirvožemio. Jei oras yra vėjuotas, sausas ir saulėtas – tikėtina, jog automatinė vejos laistymo sistema veiks dažniau ir laistys daugiau. Jei dirvožemis yra smėlingas, laistymas taip pat bus dažnesnis, nes smėlis greitai sugeria vandenį. Visgi, jei dirvožemis yra molingas, laistyti reikės šiek tiek rečiau, nes molinga žemė geriau išlaiko drėgmę. Taip pat atminkite, jog veją rekomeduotina laistyti iki 10 val. ryto, nes taip lengiau išlaikyti sveikesnę vejos būklę. Jei laistysite vėlyvą vakarą, gali likti per daug drėgmės, kuri nakties metu neišgaruos dėl nukritusios oro temperatūros.

Tai yra tik keli patarimai, kuriuos galite taikyti savo automatinės vejos laistymo sistemos nustatymams. Atminkite, jog valdiklyje galite pasirinkti visas įmanomas funkcijas (tai priklauso nuo valdiklio sudėtingumo), tam kad užtikrintumėte sveiką vejos būklę. Svarbu paminėti, jog specialistai įrengiantys automatines vejos laistymo sistemas, užtikrina, jog prieš jiems išvykstant Jūs esate supažindintas su visa laistymo sistemos priežiūra ir pajungimu.

Mūsų specialistai suteikia 2 metų garantiją laistymo sistemoms. Garantiniu laikotarpiu sistema yra visapusiškai prižiūrima, o atėjus rudeniui specialistai paruošia laistymo sistemą žiemos sezonui, išleisdami vandenį iš sistemos. Ši procedūra atliekama su oro kompresoriais.

Daugiau informacijos apie distributorių galite rasti čia: https://www.rainbird.com/

Dažniausiai užduodami klausimai

 1. Kaip išsirinkti vejos laistymo sistemą?

Vejos laistymo sistemą nėra sudėtinga išsirinkti. Visų pirma, apibrėžkite norimą laistyti teritoriją ir susidarykite tos tikslų planą. Planą pateikite mūsų specialistams ir jie pasiūlys Jums geriausią sprendimą, kuris atitinka Jūsų norimą laistyti teritoriją.

 1. Kaip įsirengti vejos laistymo sistemą?

Vejos laistymo sistema įsirengti patiems gali būti sudėtingas procesas. Todėl geriausia šį darbą pateikti specialistams. Jums ne tik nereikės vargti dėl sistemos įrengimo, bet ir po įrengimo būsite supažindintas su visa informacija apie sistemą.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

  Skaitykite daugiau

  Pavyzdinės laistymo sistemas

  Pavyzdinės laistymo sistemas: Efektyvus ir Žaliavomis taupantis būdas Kas yra pavyzdinės laistymo sistemos? Pavyzdinės laistymo sistemos yra technologijos, kuriomis valdomas vandens naudojimas augalų auginime. Jos apima drėkinimo sistemų ir jų kontrolės įrangos, kurių pagalba galima taupyti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. Kaip pavyzdinės laistymo sistemos veikia? Pavyzdinės laistymo sistemos naudoja daugybę technologijų, kad būtų pasiektas

  Laistymo sistemos prietaisų techninė priežiūra

  Kodėl reikalinga laistymo sistemos prietaisų priežiūra? Laistymo sistemos prietaisai, tokie kaip laistytuvai, purkštuvai, filtras ir kt., yra esminiai norint užtikrinti augalų gerovę. Tiesa, kad tokia įranga yra paprasta ir efektyvi, tačiau ji taip pat yra linkusi sugesti ar sugadinti dėl nuolatinio naudojimo ir įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Todėl reikia atidžiai prižiūrėti laistymo sistemos prietaisus. Kaip