Automatinė laistymo sistema

Automatinė laistymo sistema

Pasidalinkite:

Privačių sklypų sodai – vieta, kur žmonės šiltuoju metų sezonu praleidžia daug laiko. Kiekviena detalė šioje erdvėje privalo būti apgalvota ir tikslingai įkomponuota. Kuriama aplinka leidžia mėgautis jaukia ir malonia atmosfera. Džiaugtis ryškiai žalios spalvos sodu, galima tik jei jis yra tinkamai prižiūrimas.

Kiekviena dienos minutė yra brangi, todėl į sodą norima užsukti tik atsipalaiduoti, o ne dirbti. Laiko patikrinti sprendimai leidžia daugiau Jums atsipalaiduoti – o sveikas sodo stovis yra palaikomas specializuotos sistemos. Viena tokių sistemų – automatinė laistymo sistema, šiltuoju metu ne tik taupo Jūsų laiką, bet ir „dozuoja“ vandenį tinkamai, taip jo nešvaistydamas.

Kokie yra automatinės laistymo sistemos privalumai?

Automatinė laistymo sistema gali būti pritaikoma įvairiems tikslams – gėlynų ar vejos laistymui, šiltnamio, daržo, ar viso sodo priežiūrai. Šios sistemos pagrindinis privalumas automatizuotas valdiklis, kuris leidžia Jūsų nustatytu laiku laistyti augaliją. Tokiu būdu laistomi augalai auga tolygiai, duoda didesnį derlių bei geriau įsisavina trąšas.

Tačiau nepriklausomai nuo laistymo sistemos tikslo ir kam ji yra skirta, kiekvieną iš jų galite automatizuoti. Apskritai kiekviena laistymo sistema susideda iš mažiau ar daugiau vienodų dalių – todėl išskyrėme keletą naudingų privalumų, kurie padės apsispręsti dėl automatinės laistymo sistemos pasirinkimo:

Kokybišką ir funkcionalią laistymo sistemą galite pritaikyti įvairių augalų laistymui. Laistymo sistemos yra universalios, todėl vieną laistymo sistemą gali turėti skirtingas laistymo programas, kurios palaistys skirtingus augalus. Laistymo programos gali svyruoti nuo intensyvaus iki lėto laistymo proceso.

Tinkamai suprojektuota sodo laistymo sistema kelia Jūsų namų vertę. Būsimi namų savininkai dažnai atkreipia dėmesį į tai, ar yra įrengta sodo priežiūros sistema, tokiu būdu nereikia tam skirti daug laiko. Jei visgi sugalvosite parduoti savo namą, tokios sistemos turėjimas Jums suteikia pranašumo ir gali pakelti namų vertę iki 10 procentų.

Suteikia ne tik estetiškumo, bet ir modernumo Jūsų sodo erdvei. Galima naudoti iššokančius purkštukus, kas nesudarko Jūsų sodo estetinio vaizdo. Automatinė laistymo sistema taip pat nereikalauja daug pastangų bei laiko.

Kaip ir minėjome, automatinės laistymo sistemos principą galite pritaikyti bet kokiai laistymo sistemai. Automatinis laistymas yra brangesnis ir sudėtingiau įdiegiamas, tačiau su automatine laistymo sistema bus užtikrintas laistymo tolygumas.

Toliau tekste aptarsime:

 • Automatinė laistymo sistema šiltnamiui – aptarsime, kodėl tokia laistymo sistema šiltnamyje yra geriausias sprendimas.
 • Automatinės laistymo sistemos kaina – aptarsime kas sudaro automatinės laistymo sistemos sąmatą.
 • Automatinė vejos laistymo sistema – aptarsime į ką reikėtų Jums atkreipti dėmesį turint šią laistymo sistemą.

Automatinė laistymo sistema šiltnamiui

Automatinė laistymo sistema šiltnamiui labai protingas sprendimas, turint tiek didelius, tiek mažus šiltnamius. Tokia sistema tausoja Jūsų brangų laiką, taip pat ir vandens išliejimo kiekį, nes vandens dozavimą galite reguliuoti patys.

Apskritai, šiltnamis yra unikaliai kontroliuojama aplinka, kuri leidžia sodininkui šiek tiek valdyti augalų augimo procesą. Šiltnamis sukuria idealią augimo erdvę daugeliui augalų. Todėl šių augalų derliaus kiekis priklauso nuo tinkamo laistymo. O šiltnamyje įrengta automatinė laistymo sistema yra vienas iš sprendimų derliui padidinti.

Ne paslaptis, jog daugelis sodininkų šiltnamyje augančias daržoves laisto vakare, o kai kurie specialistai teigia, jog šiltnamio laistymas yra efektyvesnis naktį. Tokiu atveju, automatinė laistymo sistema šiltnamiui yra puikus sprendimas, nes išvengsite ne tik vandens lygio nukritimo, bet ir sutaupysite elektros išlaidoms. Laikmatis, Jūsų nustatytu laiku, įjungs sistemą ir palaistys Jūsų augalus šiltnamyje.

Automatines šiltnamio laistymo sistemas galima suskirstyti į du tipus – taškinis ir linijinis laistymas. Šių sistemų principas yra toks, jog augalai augantys šiltnamyje negauna didelio staigaus vandens kiekio, tai reiškia, kad jie yra laistomi pamažu ir ilgą laiką. 

Taškinė laistymo sistema. Ši laistymo sistema yra sudaryta tokiu principu: naudojami specialūs vamzdeliai, kurie yra tiesiogiai įsmeigiami prie kiekvieno augalo šaknų. Šios laistymo sistemos privalumas – vanduo yra nukreipiamas tiesiogiai į šaknis, ten kur jis yra reikalingiausias. Laistymas prie šaknų, padeda taupyti vandenį bei neleidžia daugintis piktžolėms. Puikiai tinkama laistymo sistema nedideliems, vidutinio dydžio šiltnamiams.

Linijinė laistymo sistema. Ši laistymo sistema nuo taškinės laistymo sistemos skiriasi tuo, jog tiesiami vamzdžiai, kurie yra su skylutėmis vandeniui lašėti, taip aprūpinamos visos daržoves reikiamu vandens kiekiu. Ši laistymo sistema puikiai tinka dideliems šiltnamiams. 

Abiejų laistymo sistemų pajungimas nėra sudėtingas – jos yra jungiamos prie vandens talpos, rezervuaro arba vandentiekio. Renkantis laistymo sistemą šiltnamiui, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai prie kokio vandens šaltinio jį jungsite. Tai svarbu, nes reikalingas tinkamas slėgis, jog sistema veiktų veiksmingai. Specialistai nurodo, jog vandens slėgis turi būti 2,5 bar.

Daugelis žmonių planuodami įsirengti automatinę laistymo sistemą šiltnamiui, atkreipia dėmesį į kainą. Žinoma, automatinės laistymo sistemos kaina yra individualus dalykas. Todėl kiekvienas projektas yra suprojektuojamas kruopščiai ir detaliai bei atitinka Jūsų lūkesčius.

Kadangi laistymo projektas yra unikalus, Jūs galite rinktis tarp įvairių laistymo sistemos principų. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai kokio dydžio yra Jūsų šiltnamis, tai gali būti vienas iš kintamųjų kainai apspręsti. Nereikia pamiršti ir įrangos, kuri turi įtakos projekto kainai. Kuo geresnę įrangą pasirinksite, tuo didesni projekto kaštai. Tačiau, nesakome rinktis pigios, laiko nepatikrintos technikos.

Automatinė laistymo sistema šiltnamiui nereikalauja sudėtingos, įmantrios įrangos. Kuo daugiau funkcijų turi valdiklis, tuo jis brangesnis. Žinoma, kiekvienas gali spręsti kokia įranga sudarys automatinę laistymo sistemą.

Taigi, jei dar dvejojate ar Jums tikrai yra reikalinga automatinė laistymo sistema šiltnamiui, dar keletas naudų, kurias suteikia būtent ši laistymo sistema:

 1. Vanduo patenka tiesiai prie augalų šaknų;
 2. Taškinė laistymo sistema padeda ilgiau išlaikyti drėgmę dirvožemyje;
 3. Laistymo vamzdžiai gali būti tiesiami po žeme, todėl jie tampa visiškai nepastebimi;
 4. Drėkinamoje zonoje vanduo gali prasiskverbti iki 1 m gylio.

Automatinės laistymo sistemos kaina

Ne paslaptis, jog laistymo sistemų rinka yra pakankamai didelė. Todėl natūralu, jog didelis pasirinkimas gali apsukti galvą, tačiau ieškant informacijos apie automatinę laistymo sistemą reikėtų atkreipti dėmesį į atskirus elementus. Šiuo atveju vadovautis principu „pigiau – geriau“ netinka. Turėsite galvos skausmą, nei puikiai veikiančia automatinę laistymo sistemą.

Geriausia sodo priežiūros sistemos montavimo darbus patikėkite profesionalams, kurie laistymo sistemas montuoja kiekvieną dieną. Laistymo sistemų montavimo specialistai žino, kokios medžiagos ir kokios priemonės yra geriausios bei kaina atitinka kokybę.

Kadangi, kiekvienas projektas yra individualus darbas, todėl ir kiekviena dalis, kuri įeina į Jūsų naujos automatinės laistymo sistemos planą yra parinktas konkrečiai Jums. Projektuojama automatinė laistymo sistema priklauso nuo Jūsų norimo palaistyti ploto, augalų kiekio.

Projekto planavimas susideda iš keturių žingsnių, kurie yra skirti norint sukurti projektą pagal Jūsų asmeninius poreikius. Pirmiausia, turite nustatyti vandens slėgio ir srauto matmenis, kurie parodys tinkamumą automatinės laistymo sistemos projektavimui. Kiti du žingsniai yra skirti nustatyti kokį vandens šaltinį ir kokią valdymo sistemą pasirinksite. Galiausiai – tikslus Jūsų sklypo plano arba šiltnamio plano sudarymas.

Mūsų specialistams gavus Jūsų užsakymą yra sudaromas laistymo sistemos planas, kuris atitinka Jūsų nurodytus reikalavimus. Kai planas yra pateikiamas Jums, su mūsų specialistų pagalba galite išsirinkti priemones, kurios bus naudojamos montuojant sistemą. Kadangi yra siekiama vienodumo, priemonės, tokios kaip vamzdžiai, purkštukai, valdikliai ir pan., yra parenkamos atsakingai ir kruopščiai. Mūsų specialistai naudoja tik kokybiškas, standartus atitinkančias bei laiko patikrintas „Rain Bird“ priemones.

Kiekvienas automatinės laistymo sistemos projektas nuosaviems namams yra sudaromas nemokamai, o komerciniai projektai yra apmokestinami.

Automatinė vejos laistymo sistema

Minėjome, jog automatinės laistymo sistemos įrengimas nėra labai paprastas darbas. Žinoma, geriausias variantas, jog tokios sistemos montavimą paliktumėte profesionalams. Tokiu būdu Jūs gaunate dvigubą naudą – atliekamas visas darbas ir specialistas montuojantis Jūsų laistymo sistemą suteikia naudingų patarimų, kaip prižiūrėti bei ką daryti iškilus nesklandumams.

Ne paslaptis, jog dažniausiai sutinkama automatinė laistymo sistema yra skirta vejai. Automatinė vejos laistymo sistema padės Jums džiaugtis nuostabiai atrodančiu sodu ir taupys brangų laiką. Nemaža dalis Jūsų sodo žalumos priklauso nuo gaunamo vandens kiekio. Kadangi gyvename tokioje visuomenėje, kurioje kiekviena minutė yra suskaičiuota, o po sunkių dienos darbų neturite jėgų laistyti savo sodo – automatinė vejos laistymo sistema yra puikus sprendimas. Automatinę vejos laistymo sistemą yra patogu valdyti, todėl sistema įsijungia tik nustatytu laiku.

Labai dažnai sutinkama problema vejos priežiūroje – vejos pjovimas ir purkštukai. Nors rinkoje yra daug purkštukų iš kurių galima išsirinkti geriausią variantą, problema kyla norint juos paslėpti, prieš vejos pjovimą. Tokiu atveju yra naudojami iššokantys purkštukai, kurie iššoka tik tuo metu, kai sistema yra atidaroma ir pradedama laistyti veją.

Kaip ir minėjome, automatinė vejos laistymo sistema yra puikus sprendimas dideliems plotams. Tokiu būdu vejos laistymui naudojama automatizuota laistymo sistema tolygiai paskirsto vandens kiekį po visą reikiamą plotą. Taip Jūs išvengsite saulės išdegintų vejos plotų. Taip gali nutikti ir tuomet, kai viena vejos dalis gauna daugiau vandens, o kita mažiau.

Prieš gaudami projektą iš specialistų, siūlome atkreipti dėmesį į tai, kaip yra išdėstyti purkštukai Jūsų vejos laistymo sistemos plane. Dažna klaida, kurią galima aptikti laistymo sistemų įrengime – purkštuvų pastatymas vejos viduryje. Tokiu atveju purkštuvai laisto ne kryptingai, o viską aplink save – veją, namo sienas, terasą ar trinkeles. Todėl geriausias sprendimas – kai automatinės vejos laistymo sistemos purkštukai įrengiami vejos kraštuose, greta trinkelių ar tvoros. Sudaromas palankus lankas užtikrinantis, jog purkštuvai palaistys tolygiai tik veją. 

Nors automatinė vejos laistymo sistema gali pasirodyti brangi investicija, tačiau lyginant su laistymu žarna, tai tampa puiki alternatyva. Štai keletas automatinės vejos laistymo sistemos privalumų ir trūkumų:

Privalumai:

 1. Ekonomiškas laistymas – vanduo nėra švaistomas. Jis yra paskirstomas tolygiai visame vejos plote.
 2. Taupo Jūsų laiką – automatizuota sistema įsijungia tik Jūsų nustatytu laiku, todėl papildomai vejos laistyti Jums tiesiog nereikia. Galite atsipalaiduoti, nes laistymo sistema pasirūpins Jūsų veja.
 3. Atgaivina sausros nualintus vejos plotus – išdegusi veja neduoda jokio estetinio grožio. Tolygus automatinės vejos laistymo sistemos veikimo principas užtikrina, jog Jūsų vejoje sausros nualintų plotų nebus.

Trūkumai:

 1. Netinkamai įrengta sistema, veiks neefektyviai – vejos laistymo sistemos purkštukai turi būti išdėstyti vejos kraštuose, taip užtikrinant efektyvumą.

Netinka augalijai netoleruojančiai drėkinimo per lapus – purkštukai skirsto vandenį visur, kur yra nustatyta. Tačiau prieš pateikiant sklypo planą specialistui pažymėkite kiekvieną krūmą, medį, kuris yra teritorijoje bei nurodykite jų rūšį. Taip suprojektuota laistymo sistema bus veiksminga.

Planuojant ir renkantis automatinę vejos laistymo sistemą, atkreipkite dėmesį į ankščiau išvardintus punktus. Daugiau informacijos galite rasti čia: Vejos laistymo sistemos.

Daugiau informacijos apie distributorių galite rasti čia: https://www.rainbird.com/

Dažnai užduodami klausimai

 1. Kaip išsirinkti automatinę laistymo sistemą?

Automatinę laistymo sistemą rinkitės pagal tai, kokį efektą norite matyti savo sode. Jei norite vešlios, ryškiai žalios spalvos vejos – tada puikus sprendimas automatinė vejos laistymo sistema. Jei siekiate didesnio derliaus – rinkitės automatinę laistymo sistemą šiltnamiui. Atkreipkite dėmesį į kiekvienos sistemos privalumus ir trūkumus.

 1. Kokia yra geriausia automatinė laistymo sistema?

Geriausia automatinė laistymo sistema yra ta, kurios sudedamosios dalys yra kokybiškos ir tarnaus Jums ilgą laiką. Mūsų specialistai naudoja tik geriausius, laiko patikrintus kompanijos „Rain Bird“ produktus.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

  Skaitykite daugiau

  Pavyzdinės laistymo sistemas

  Pavyzdinės laistymo sistemas: Efektyvus ir Žaliavomis taupantis būdas Kas yra pavyzdinės laistymo sistemos? Pavyzdinės laistymo sistemos yra technologijos, kuriomis valdomas vandens naudojimas augalų auginime. Jos apima drėkinimo sistemų ir jų kontrolės įrangos, kurių pagalba galima taupyti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. Kaip pavyzdinės laistymo sistemos veikia? Pavyzdinės laistymo sistemos naudoja daugybę technologijų, kad būtų pasiektas

  Laistymo sistemos prietaisų techninė priežiūra

  Kodėl reikalinga laistymo sistemos prietaisų priežiūra? Laistymo sistemos prietaisai, tokie kaip laistytuvai, purkštuvai, filtras ir kt., yra esminiai norint užtikrinti augalų gerovę. Tiesa, kad tokia įranga yra paprasta ir efektyvi, tačiau ji taip pat yra linkusi sugesti ar sugadinti dėl nuolatinio naudojimo ir įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Todėl reikia atidžiai prižiūrėti laistymo sistemos prietaisus. Kaip