Laistymo sistemos

Geros laistymo sistemos pagrindinis bruožas – kiekvienas vandens lašas yra panaudojamas tikslingai.

Tokiu būdu Jūsų augalai vešės, o laistymas taps maloniu pomėgiu. Rūpinkitės savo daržu ir sodu be jokių rūpesčių.

Skirtingos laistymo sistemos pritaikomos skirtingiems augalams ir plotams palaistyti.

Projektuojame automatinę, vejos bei lašelinę laistymo sistemas, konsultuojame laistymo sistemos priežiūros klausimais.

Laistymo sistemos Be elektros!

Laistymo sistemos Remontas, priežiūra

Laistymo sistemos Kas tai?

Automatinės laistymo sistemos

Žmonės, turintys sodą, daržą, gėlynus ar didelę veją, supranta, kad šiltuoju sezonu laistymas tampa varginančiu darbu. Esant karštiems ir sausiems orams, augalus, įskaitant medžius, krūmus, gyvatvores, gėlynus ir net veją reikėtų laistyti kasdien.

Automatinė laistymo sistema suteikia lankstumo Jums laistyti sodą ir augalus nustatytu laiku arba kai Jūsų namuose tiesiog nėra. Pagrindiniai automatinės laistymo sistemos komponentai susideda iš kelių skirtingų dalių – automatinių vožtuvų, valdiklių bei kitų priedų.

Sužinoti daugiau >

Vejos laistymo sistemos

Tiek esamas, tiek būsimas indvidualaus namo savininkas neišvengiamasi susiduria su vejos laistymo problema: kad veja išliktų graži, neatsirastų išdžiūvusių ar net pilkų žemės plotų – ją privalu nuolat laistyti.

Žinoma, vejos laistymas nėra kasdienis darbas, tačiau jei yra sausi ir karšti orai, vejos žolė greitai pradeda džiūti ir geltonuoti. Taip atsitinka, nes vejos šaknys yra paviršiuje. Taip pat klaidinga manyti, kad vejai užtenka tik lietaus vandens. 

Sužinoti daugiau >

Lašelinės laistymo sistemos

Didelis derlius ir nuostabiai žydintis sodas – neatsiejamas tinkamos priežiūros bruožas, jis geriausiai palaikomas montuojant lašelinę laistymo sistemą. Todėl lašelinę laistymo sistemą patogu naudoti gėlynuose, šiltnamiuose, krūmams bei gyvatvorėms.

Naudojantis šia sistema, vanduo pasiekia tik reikiamus laistyti augalus, jis ,,dozuojamas‘‘ tiksliai ir be reikalo neeikvojamas.Laistymo sistemą galima valdyti automatiniu valdikliu, kuriuo užtikrinsite nuoseklų bei tinkamą derliaus ar kitų augalų laistymą.

Sužinoti daugiau >

Ieškote inovatyvumo laistymo sistemų sprendimuose?

„Lietaus paukštis“ siūlo komercinių laistymo sistemų pasirinkimą žemės ūkiui bei privačios aplinkos laistymo sistemas.

Mes pasiruošę Jums padėti – bendraukime!

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba telefonu +370 6 871 4953 .

  Dažniausiai užduodami klausimai

  Ne. Tiesą sakant, automatinė purkštuvų sistema gali Jums sutaupyti vandens. Gerai suprojektuota, efektyvi laistymo sistema naudoja tikslų kiekį vandens, kurio reikia Jūsų namo kraštovaizdžiui palaikyti. Jums niekada nebereikės nerimauti dėl vandens švaistymo, jei pamiršite išjungti
  žarną. Be to, su „Rain Bird“ lietaus jutikliu Jūsų sistema žinos kada lyja ir tiesiog išsijungs, kai laistymas nebebus reikalingas.

  Taip. Jūsų naujoji sistema atliks visus laistymo darbus už Jus, net ir tuomet, kai būsite toli nuo namų – nereiks nei minutės savo vertingo laiko paaukoti laistant veją.

  Automatinė purkštuvų sistema atliks tai efektyviau, nes ji bus sukurta atsižvelgiant į įvairius Jūsų kraštovaizdžio laistymo poreikius, naudojant skirtingus produktus žolei, medžiams, krūmams ar sodo augalams laistyti.

  Įprastą sistemą sudaro valdiklis (kuris veikia kaip sistemos smegenys), vožtuvai (kurie atsidaro ir užsidaro, kad išleistų ir sustabdytų vandens srautą į požeminius vamzdžius) ir purkštuvai (kurie paskirsto vandenį tam tikroms vietoms). Purkštuvų sistemą taip pat galima valdyti naudojant lietaus
  jutiklį, kuris priklausomai nuo lietaus kiekio ją įjungia arba išjungia. Pageidautina, kad visi laistymo sistemos komponentai būtų iš tos pačios įmonės, nes tik taip galima užtikrinti gerą jų veikimą. Pažymėtina, jog „Rain Bird“ kuria, gamina ir siūlo labai plačią komponentų, sudarančių veiksmingą laistymo sistemą, seriją.

  Ir taip, ir ne. Atminkite, kad produkto kaina yra tik viena veiksmingos laistymo sistemos dalis. Todėl daugelis žmonių pasirenka samdyti laistymo sistemos komponentų bei reikalingų atlikti darbų žinovą, kuris yra sukaupęs patirtį, kuriant ir montuojant ekonomiškai efektyviausias laistymo sistemas. Nepamirškite, jog toks specialistas daug investavo į specializuotą montavimo įrangą, kuri padeda pagreitinti darbą bei yra išklausęs ne vienus laistymo sistemų įrengimų kursus.

  Sistemos kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip nuosavybės dydis, kraštovaizdžio tipas, zonų skaičius, naudojami produktai ir specialus dizainas.

  Mūsų siūlomi „Rain Bird“ pažangiausi purkštuvų laikmačai ir valdikliai yra pakankamai galingi, kad atitiktų Jūsų individualius laistymo poreikius ir juos būtų paprasta programuoti ir reguliuoti. Naujausi „Smart Bird“ valdikliai iš „Rain Bird“ netgi automatiškai prisitaiko prie besikeičiančių oro sąlygų, temperatūros ir kritulių kiekio, todėl jums tereikia atsisėsti ir atsipalaiduoti.

  Automatinės laistymos sistemos

  Automatinės laistymos sistemos – tai  projektas, į kurį verta investuoti.Laistymo sistemos ne tik padės išlaikyti sveiką ir gražų kraštovaizdį, kuriuo galėsite džiaugtis su draugais ir šeima, bet ir yra patogiausias ir veiksmingiausias būdas užtikrinti, kad jūsų kraštovaizdis gautų reikiamą vandens kiekį, o laistymas nebūtų perteklinis arba nepakankamas. Tinkamai įrengta ir prižiūrimos automatinės laistymo sistemos taip pat padės taupyti vandenį.

  Yra daug privalumų, susijusių su laistymo sistemos įrengimu. Per pastaruosius maždaug 20 metų vis dažniau suvokiama, kaip svarbu taupyti vandenį, nes daugelyje Lietuvoje jau jaučiamas sausros poveikis.

  Įrengę geriausiai jūsų poreikius atitinkančią laistymo sistemą, sutaupysite laiko ir pinigų. Laistant rankomis daugiau kaip 50 proc. vandens iššvaistoma nubėgant ir išgaruojant.

  Automatines laistymo sistemas galima užprogramuoti taip, kad jos veiktų naktį, kai išgaruoja nedaug vandens, ir esant vandens apribojimams.

  Asmenys, įsirengę laistymo sistemas, gaus daug naudos, tačiau naudos gaus ir aplinka. Labai svarbu, kad kiekvienas prisidėtų prie šio brangaus ištekliaus išsaugojimo.

  Laistymas laistymo purkštuvais

  Automatinės laistymo sistemos sutaupys daug laiko, kurį anksčiau būtumėte sugaišę laistydami veją, sodus ir gėles. Dabar galite nustatyti laikmačius, kad laistymas vyktų tokiu laiku, kuris geriausiai atitinka jūsų žemės kraštovaizdį ir klimatą, kuriame gyvenate. Galite išvykti atostogauti žinodami, kad jūsų veja ir gėlės bus prižiūrėtos ir žydės, kai grįšite.

  Taupo pinigus

  Naudojant automatines laistymo sistemas nereikia švaistyti pinigų ar vandens, nes viskas yra suplanuota, suprogramuota ir šiose laistymo sistemose yra lietaus jutikliai, todėl kiekvienas vandens lašas naudojamas tik tada, kai jo reikia.

  Taupo vandenį

  Vanduo yra labai svarbus augalų sveikatai, tačiau laistyti rankomis gali būti sudėtinga. Turite vilkti žarnas iš vieno sodo į kitą, perstumdyti purkštuvus arba skirti laiko kiekvienam augalui palaistyti. Su mūsų naujoviškomis laistymo sistemomis laistymo rūpesčių nebereikia. Tai paprasčiausias būdas suteikti augalams nuolatinės drėgmės, kurios reikia didžiausiam derliui ir gražiausiems žiedams. Štai kodėl:

  • Laistymo sistemos įrengiamos vieną kartą ir galėsite palikti jas visą sezoną.
  • Norėdami laistyti augalus, įjunkite čiaupą; nereikia judinti žarnų ar purkštuvų.
  • Pritaikomos laistymo sistemos taupo vandenį laistydamos augalus, o ne kelius.

  Nepriklausomai nuo to, kokio tipo laistymo sistemą įsirengsite, tikrai sutaupysite daugiau vandens. Naudodami automatines laistymo sistemas galite padėti taupyti vandenį, nes vanduo nešvaistomas veltui, kiekvienas lašas yra panaudojamas, o ne iššvaistomas. Galite sutaupyti nuo 30 iki 50 proc. vandens, kurį paprastai sunaudojate naudodami kitus įprastesnius laistymo būdus.

  Pagerina augimą

  Kai augalai, pasėliai, vejos ar gėlės laistomi mažesniais vandens kiekiais per ilgesnį laiką, jie auga greičiau, nes tai yra idealios sąlygos augimui. Galėsite džiaugtis žalesniais ir vešlesniais sodais ir vejomis.

  Piktžolių mažinimas

  Pastebėsite, kad sumažėja piktžolių, taip yra dėl to, kad, įdiegus specialiai sukurtą laistymo sistemą, laistomos tik tos vietos, kurioms reikia vandens.

  Ką reikia žinoti prieš įrengiant laistymo sistemą?

  Prieš imdamiesi bet kokio namų, kiemo projekto, svarbu atlikti tyrimą, kad galėtumėte priimti pagrįstus sprendimus ir tiksliai suprasti, ko imatės. Jei svarstote galimybę savo kieme įrengti laistymo sistemą, štai keli svarbūs dalykai, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš imantis šio sumanymo.

  Skirtingi laistytuvų galvučių tipai

  Laistymo sistemos naudoja įvairius laistytuvų galvutes. Tinkamo laistytuvų galvučių derinio pasirinkimas priklausys nuo vejos dydžio, saulės kiekio tam tikrose vietose, nuo to, ar laistote žolę, krūmus, ar gėles, ir daugelio kitų veiksnių. Nors nebūtina tapti visų skirtingų galimybių ekspertu, svarbu turėti bendrų žinių, kad galėtumėte užduoti tinkamus klausimus ieškodami geriausios laistymo sistemos įrengimo įmonės.

  Laistymos sistemos įrengimas

  Laistymos sistemos turėtų būtų įrengiamos profesionalai. Suprantame, kad daugelis iš jūsų sunkiai dirba ištisus metus, kad jūsų kiemas atrodytų gražiai, tačiau bandydami patys įsirengti laistymo sistemą galite patirti didelį nusivylimą ir sugadinti laistymo sistemas bei kraštovaizdį. Samdydami profesionalus sutaupysite laiko ir pinigų, be to, jie bus pasirengę spręsti visas diegimo ir konfigūravimo metu iškilusias problemas.

  Kai kurie namų savininkai daro klaidą nustatydami, kad jų laistymo sistemos veiktų tuo pačiu metu visuose augalų ir kraštovaizdžio plotuose. Tačiau jei turite didelį kiemą, krūmus, gėlių krūmus ir t. t., automatizuodami laistymo sistemą turėtumėte atkreipti didesnį dėmesį į išdėstymą. Todėl būtinai nustatykite skirtingą tvarkaraštį kiekvienai savo apželdinimo vietovei.

  Naudojant automatines laistymo sistemas , nereikia rūpintis, ar reikia išeiti į lauką ir palaistyti veją, ir galima išvykti ilgesniam laikui nesugadinant vejos. Jei turite ir automatinę laistymo sistemą, ir robotą vejapjovę, veja iš esmės pasirūpinsite patys.

  Jums gali prireikti statybos leidimo

  Nors sistemos įrengiamos po žeme, joms vis tiek reikia nemažai vandentiekio ir elektros instaliacijos. Jūsų mieste gali reikėti gauti leidimą arba laikytis kitų taisyklių prieš pradedant įrengti laistymo sistemą. Gerbiamas rangovas žinos apie šiuos klausimus ir pasirūpins visais leidimais, tačiau vis tiek verta užduoti klausimų ir dar kartą patikrinti, ar jis tinkamai atliko savo pareigas.

  Laistymo sistemos kaina

  Daugelis namų savininkų nesiryžta įsirengti laistymo sistemos, nes nenori rūpintis mėnesinėmis komunalinių paslaugų sąskaitomis. Tačiau svarbu nepamiršti, kad laistymo sistema iš tikrųjų apsaugos jūsų kraštovaizdį ir pinigus, kuriuos jau investavote į augalų ir vejos įrengimą. Be to, gerai suprojektuota laistymo sistema strategiškai paskirstys vandenį taip, kad jis būtų tiekiamas daug efektyviau nei laistant rankomis su žarna. Ilgainiui laistymo sistema puikiai atpirks investicijas.

  Kiemo kasimas

  Nepamirškite, kad laistymo sistemai įrengti reikės atlikti tam tikrus žemės kasimo darbus. Laimei, yra specialių mašinų ir plūgų, kuriais galima kasti tranšėjas ir sumažinti žalą. Be to, tinkama kraštovaizdžio formavimo ir įrengimo įmonė pasirūpins, kad pažeista veja būtų pakeista, kad jūsų veja ir kraštovaizdis kuo greičiau grįžtų į normalią būklę.

  Įrengti laistymos sistemą gali būti sudėtinga, todėl norite būti tikri, kad darbas bus atliktas tinkamai iš pirmo karto. Todėl jūsų įrengimo projekto sėkmė dažnai priklauso nuo to, ar pasamdysite tinkamą įmonę. Būtinai skirkite laiko įvairių įmonių tyrimams ir daugiau sužinokite apie laistymo sistemas, kad būtumėte apsiginklavę informacija. Nedvejodami skambinkite mūsų laistymo sistemos ekspertams, kad gautumėte atsakymus į visus klausimus ir suplanuotumėte nemokamą konsultaciją