Geriausias dienos laikas laistyti veją

Pasidalinkite:

Pavasarį ryškiai žalia veja lengvai padengia kraštovaizdį, jos nereikia tik reguliariai šienauti. Tačiau atėjus vasarai, kai ilgai trunka karšti ir sausi orai, žolė iš sodriai žalio kilimo tampa žole su didelėmis rusvomis dėmėmis. Kai kur ji gali būti net šiek tiek traški. Trūksta vandens. Sugrįžus drėgmei, paprastai vėl pradeda augti sveika žalia lapija. Jei norite, kad veja išliktų vešli ir žalia visą vasarą, greičiausiai turėsite ne tik laistyti veją, bet ir tinkamai parinkti laiką, kad pasiektumėte kuo geresnių rezultatų.

Pradėkite laistyti anksti

Geriausias laikas laistyti veją yra ankstyvas rytas, nuo 4:00 iki 8:00. Dėl vėsesnės temperatūros ir minimalių vėjų vanduo giliai įsigeria į dirvožemį ir daug neišgaruoja. Be to, šiuo laikotarpiu nėra tokio didelio vandens poreikio savivaldybių sistemose, o tai gali turėti įtakos slėgiui. Laistymas vidurdienį yra mažiau efektyvus, nes garavimas yra greitas ir dažniau pučia stiprūs vėjai. Vėjai gali ne tik padidinti garavimą, bet ir nunešti vandenį ant privažiavimų, kiemų ar gatvių, o tai greitai sudaro daugybę atliekų.Jei keltis 4h ir laistyti veją atrodo sudėtingą galite pasidomėti kokios yra laistymo sistemos, kurias galima užprogramuoti laistyti kada patogu.

Dar vienas anksti laistymo privalumas yra tas, kad saulei patekėjus vejos žolės stiebai greičiau išdžiūsta, todėl sumažėja ligų įsitvirtinimo tikimybė. Laistymas vakare, kai vyrauja rasa, sudaro prielaidas grybelių augimui ant per naktį drėgnų žolės šakelių. Jei šie grybeliai įsitvirtina ir pradeda naikinti žolę, joks laistymas nepadės.

Laistymas pagal vejos būklę

Padidinkite ankstyvo rytinio laistymo naudą, jei laistysite ne pagal grafiką, o pagal vejos poreikį. Užuot laistę 15 minučių per dieną, laistykite tada, kai veja rodo sausros požymius. Mėlynai pilka spalva ir pėdsakai, likę po jūsų pasivaikščiojimo per veją, yra aiškūs požymiai, kad vejai reikia vandens.

Siekite vejos žolę laistyti giliai ir retai, kad skatintumėte gilų šaknų augimą. Vejos, turinčios gilią šaknų sistemą, gali įsikasti į dirvožemį 30 ir daugiau cm, kad surinktų savo vandenį ir maistingąsias medžiagas. Sveikai ir žaliai vejai užtenka 1-1,5 cm vandens kartą per 7-10 dienų. Nepamirškite, kad tokie veiksniai kaip dirvožemio tipas, vejos tipas ir vyraujančios oro sąlygos daro didelę įtaką tam, kiek ir kaip dažnai reikia laistyti. Žolė gali duoti patarimų.

Dauguma vejos žolės rūšių lengvai ištveria ilgesnius sausringus laikotarpius. Jos tai padaro, kai virš žemės paviršiaus pereina į ramybės būseną. Nors per sausrą jūsų veja gali atrodyti negyva, žolės šaknų sistema ramybės metu paprastai būna sveika ir stipri. Veja gali ištverti 4-6 savaičių sausrą, o tai gali turėti nedidelį ilgalaikį poveikį. Jei vandens naudojimas yra ribotas arba jums brangiai kainuoja, jūsų veja gali ramybės būsenoje išlikti nepakenkta. Atsispirkite norui retkarčiais ją lengvai apipurkšti. Lengvas laistymas yra neekonomiškas ir neefektyvus velėnai. Pasitikėkite, kad pasikeitus orams veja užžels.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

    Skaitykite daugiau

    Pavyzdinės laistymo sistemas

    Pavyzdinės laistymo sistemas: Efektyvus ir Žaliavomis taupantis būdas Kas yra pavyzdinės laistymo sistemos? Pavyzdinės laistymo sistemos yra technologijos, kuriomis valdomas vandens naudojimas augalų auginime. Jos apima drėkinimo sistemų ir jų kontrolės įrangos, kurių pagalba galima taupyti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. Kaip pavyzdinės laistymo sistemos veikia? Pavyzdinės laistymo sistemos naudoja daugybę technologijų, kad būtų pasiektas

    Laistymo sistemos prietaisų techninė priežiūra

    Kodėl reikalinga laistymo sistemos prietaisų priežiūra? Laistymo sistemos prietaisai, tokie kaip laistytuvai, purkštuvai, filtras ir kt., yra esminiai norint užtikrinti augalų gerovę. Tiesa, kad tokia įranga yra paprasta ir efektyvi, tačiau ji taip pat yra linkusi sugesti ar sugadinti dėl nuolatinio naudojimo ir įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Todėl reikia atidžiai prižiūrėti laistymo sistemos prietaisus. Kaip