Geriausias dienos laikas laistyti veją

Pasidalinkite:

Pavasarį ryškiai žalia veja lengvai padengia kraštovaizdį, jos nereikia tik reguliariai šienauti. Tačiau atėjus vasarai, kai ilgai trunka karšti ir sausi orai, žolė iš sodriai žalio kilimo tampa žole su didelėmis rusvomis dėmėmis. Kai kur ji gali būti net šiek tiek traški. Trūksta vandens. Sugrįžus drėgmei, paprastai vėl pradeda augti sveika žalia lapija. Jei norite, kad veja išliktų vešli ir žalia visą vasarą, greičiausiai turėsite ne tik laistyti veją, bet ir tinkamai parinkti laiką, kad pasiektumėte kuo geresnių rezultatų.

Pradėkite laistyti anksti

Geriausias laikas laistyti veją yra ankstyvas rytas, nuo 4:00 iki 8:00. Dėl vėsesnės temperatūros ir minimalių vėjų vanduo giliai įsigeria į dirvožemį ir daug neišgaruoja. Be to, šiuo laikotarpiu nėra tokio didelio vandens poreikio savivaldybių sistemose, o tai gali turėti įtakos slėgiui. Laistymas vidurdienį yra mažiau efektyvus, nes garavimas yra greitas ir dažniau pučia stiprūs vėjai. Vėjai gali ne tik padidinti garavimą, bet ir nunešti vandenį ant privažiavimų, kiemų ar gatvių, o tai greitai sudaro daugybę atliekų.Jei keltis 4h ir laistyti veją atrodo sudėtingą galite pasidomėti kokios yra laistymo sistemos, kurias galima užprogramuoti laistyti kada patogu.

Dar vienas anksti laistymo privalumas yra tas, kad saulei patekėjus vejos žolės stiebai greičiau išdžiūsta, todėl sumažėja ligų įsitvirtinimo tikimybė. Laistymas vakare, kai vyrauja rasa, sudaro prielaidas grybelių augimui ant per naktį drėgnų žolės šakelių. Jei šie grybeliai įsitvirtina ir pradeda naikinti žolę, joks laistymas nepadės.

Laistymas pagal vejos būklę

Padidinkite ankstyvo rytinio laistymo naudą, jei laistysite ne pagal grafiką, o pagal vejos poreikį. Užuot laistę 15 minučių per dieną, laistykite tada, kai veja rodo sausros požymius. Mėlynai pilka spalva ir pėdsakai, likę po jūsų pasivaikščiojimo per veją, yra aiškūs požymiai, kad vejai reikia vandens.

Siekite vejos žolę laistyti giliai ir retai, kad skatintumėte gilų šaknų augimą. Vejos, turinčios gilią šaknų sistemą, gali įsikasti į dirvožemį 30 ir daugiau cm, kad surinktų savo vandenį ir maistingąsias medžiagas. Sveikai ir žaliai vejai užtenka 1-1,5 cm vandens kartą per 7-10 dienų. Nepamirškite, kad tokie veiksniai kaip dirvožemio tipas, vejos tipas ir vyraujančios oro sąlygos daro didelę įtaką tam, kiek ir kaip dažnai reikia laistyti. Žolė gali duoti patarimų.

Dauguma vejos žolės rūšių lengvai ištveria ilgesnius sausringus laikotarpius. Jos tai padaro, kai virš žemės paviršiaus pereina į ramybės būseną. Nors per sausrą jūsų veja gali atrodyti negyva, žolės šaknų sistema ramybės metu paprastai būna sveika ir stipri. Veja gali ištverti 4-6 savaičių sausrą, o tai gali turėti nedidelį ilgalaikį poveikį. Jei vandens naudojimas yra ribotas arba jums brangiai kainuoja, jūsų veja gali ramybės būsenoje išlikti nepakenkta. Atsispirkite norui retkarčiais ją lengvai apipurkšti. Lengvas laistymas yra neekonomiškas ir neefektyvus velėnai. Pasitikėkite, kad pasikeitus orams veja užžels.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

  Skaitykite daugiau

  Žemės ūkio laistymas

  Žemės ūkio laistymas yra svarbus veiksnys, kuris daro didelę įtaką pasaulio maisto gamybai. Laistymas yra būtinas, kad augalai galėtų augti ir vystytis, o šiuolaikinis žemės ūkis negalėtų egzistuoti be šios svarbios praktikos. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip žemės ūkio laistymas veikia pasaulio maisto gamybą ir kaip jis yra įgyvendinamas. Kaip žemės ūkio laistymas veikia maisto gamybą

  Automatinė vejos laistymo sistema

  Kaip sutvarkyti pažeistą veją

  Vejos gali būti pažeistos dėl daugybės priežasčių. Žalingi vabzdžiai gali suniokoti veją, nepageidaujami augalai gali pradėti joje veistis arba dėl vandens ir trąšų trūkumo sveika veja gali susirgti. Vienas iš pagrindinių jūsų tikslų taisant pažeistą veją – imtis veiksmų, kai tik atsiranda kuri nors iš pirmiau minėtų priežasčių. Praėjus per daug laiko, tai gali pareikalauti