Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės nusprendžia įsirengti automatinę laistymo sistemą. Nesvarbu, ar vasarą jie planuoja atostogas ir išvykas, ar tiesiog turi įtemptą dienotvarkę, kurioje sodo laistymas nėra svarbiausias. Automatinė augalų laistymo sistema yra vienas iš tų įtaisų, kurie padeda palengvinti kasdienybę.
Kambarinių augalų laistymo sistemos
Yra keletas skirtingų kambarinių augalų laistymo sistemų tipų. Priklausomai nuo reikiamo automatizavimo lygio, galite naudoti augalų laistymo gaublį, kambario lašelinę sistemą arba savaiminio laistymo indą.
Augalų laistymo gaubliai ir smaigaliai
Viena iš sėkmingesnių ir patrauklesnių kambarinių sistemų yra laistymo smaigalys. Yra keletas skirtingų šio prietaiso gamintojų, todėl galite rinktis ne tik stilių ir išvaizdą, bet ir kainą.
Pagrindinė augalų laistymo smaigalio prielaida yra ta, kad tai yra rezervuaras, kuris laisto augalus kapiliariniu būdu. Pats smaigalys gaminamas iš neglazūruotos keramikos arba kitos akytos medžiagos. Jis yra beveik viename lygyje su kiekvieno augalinio vazono žemės paviršiumi, o smaigalys yra po paviršiumi.
Kambario lašelinės laistymo sistemos
Lašelinės laistymo sistemos gali padėti išvengti spėlionių laistant augalus. Jums nereikia prisiminti, kada paskutinį kartą pripildėte vazonų rezervuarą. Vietoj to galite į tuos pačius vazonus paleisti lašelinę sistemą ir nustatyti laikmatį.
Lašelinės laistymo sistemos yra viena iš neestetiškiausių sistemų, nes per jūsų žolelių vazonų kolekciją šen bei ten driekiasi akivaizdūs vamzdeliai.
Tačiau, jei laistymas nereikalauja daug priežiūros, vargu ar ją galima pranokti. Be to, galite išradingai kurti dizainą, kad užmaskuotumėte lašelines.
Atidžiai prižiūrėkite patalpų lašinimo sistemas, kad neperlaistytumėte.
Naudojant tokio tipo laistymo sistemą reikia nepamiršti vienos strategijos: nėra galimybės pačiame vazone esančiam purvui reguliuoti vandens srauto, kaip tai daroma daugumoje savaiminio laistymo vazonų.
Vandens šaltinio laikmatis įsijungia ir laša vandenį į vazoną X laiko, tada išsijungia. Jei jūsų augalams nereikia daug vandens, yra tikimybė, kad jas perlaistysite. O
Jei renkatės lašelinę sistemą, apsvarstykite galimybę turėti dvi laiko nustatymo sistemas.
Savadarbiai vazonai ir indai
Savaiminio laistymo vazonai ir vazonėliai yra privalomas prieskoninių augalų sodo elementas. Šie vazonai būna įvairių spalvų ir dydžių, kad būtų galima pritaikyti beveik bet kokio stiliaus dizainą.
Geras savaiminio laistymo vazonas turi turėti pakankamai gilų rezervuarą, kad jame būtų galima laikyti bent kelių dienų vandens atsargas, o prireikus jį būtų galima lengvai pripildyti.
Savaiminio laistymo pertvarkymo rinkinys yra gražus nebrangus variantas, leidžiantis susikurti savo nereikalaujančią daug priežiūros laistymo sistemą.
Man patinka šis variantas vien dėl to, kad juo galima bet kokį turimą vazoną ar sodinuką paversti į tokį, kuris pats save laistys. Savaiminio laistymo vazonai yra puikūs, tačiau dauguma jų yra plastikiniai, o stiliaus ir spalvų pasirinkimas gali būti ribotas. Naudodami šiuos pertvarkymo rinkinius galite pasirinkti sunkiasvorį keraminį ar akmeninį vazoną paversti savaiminio laistymo įrenginiu.
Automatinio augalų laistymo patarimai
Norint išlaikyti sveikus augalus ir tuo pačiu metu užsiimti kita veikla, svarbu įdiegti laistymo sistemą. Nustatant laistymo sistemą svarbu įvertinti laistymo grafiką, atsižvelgiant į augalų brandą, jų augimo ciklą ir metų laiką.
Toliau pateikiame keletą patarimų, padėsiančių planuoti laistymo grafiką.
- Geriausia sodą laistyti anksti ryte. Tai leidžia šaknims sugerti drėgmę prieš pakylant temperatūrai ir pasiruošti dienos karščiui.
- Intensyviai žydintiems ar vaisius vedantiems augalams reikės daugiau vandens.
- Naujai pasodintas gėles ir prieskonines žoleles visada ilgai ir kruopščiai pamirkykite.
- Įsikūrusias daugiametes gėles geriau laistyti rečiau, bet ilgiau.
- Per vasaros karščius laistykite dažniau, o vėsesniais mėnesiais – rečiau.
Nors automatinės augalų laistymo sistemos gali palengvinti sodininkystę, vis tiek norėsite jas stebėti ir prireikus reguliuoti. Tačiau bet kuri iš šių sistemų sumažins kasdienę priežiūrą.