Vejos patarimai

Pasidalinkite:

Vejos priežiūra ir žolės perdirbimas:

Žolės perdirbimas arba nupjautos žolės mulčiavimas yra labai svarbus tvariai vejos priežiūrai. Mulčiuodami žolę vėl į ją grąžinate maistingąsias medžiagas ir neprisidedate prie sąvartynų. Nepamirškite, kad, norint, jog tai veiktų, veją reikia pjauti dažniau. Daugelis žmonių mano, kad mulčiuojant veją susidaro velėna, tačiau tai netiesa. Tinkamai atliekamas mulčiavimas padeda tręšti veją.

Idealus būdas būtų pjauti veją sausą dieną ir pašalinti ne daugiau kaip trečdalį žolės stiebų. Tam rekomenduoju naudoti mulčiuojančią vejapjovę. Mulčiavimo vejapjovė veikia pakeldama nupjautos žolės galiuką į orą, kurį vejapjovės ašmenys supjausto į daugybę smulkių gabalėlių ir kaip perdirbamą produktą išmeta atgal į veją. Tai pagreitina vejos pjovimo procesą, nes žolės nereikia dėti į maišus.

Per pastaruosius kelerius metus pasirodė keletas puikių naujų įkraunamų perdirbamų vejapjovių. Tai leidžia daugeliui žmonių, kurie anksčiau to negalėjo padaryti, patiems pjauti veją ir kartu sutaupyti nemažai pinigų.

Nepamirškite, kad mulčiuojančios vejapjovės ašmenys būtų aštrūs. Taip išvengsite ligų patekimo į nupjautą žolės ašmenų dalį ir užtikrinsite tinkamą mulčiavimo techniką. Sėkmės!

Tręšimas vejos sveikatai:

Vejos tręšimą, kad veja išliktų sveika, sudaro organinių trąšų ir (arba) lėtai išsiskiriančių sintetinių trąšų naudojimas. Tai neapima „piktžolių tręšimo”, nors, sprendžiant piktžolių problemas, galima vietomis purkšti atskiras piktžoles. Lėtai išsiskiriančios trąšos naudojamos siekiant kontroliuoti vejos augimo įpročius. Pavyzdžiui, pavasarį nenorėtumėte naudoti greitai išsiskiriančių trąšų. Kai šilta ir lietinga, žolė auga per greitai, o drėgnos vejos negalite pjauti perdirbama vejapjove.

Lėtai išsiskiriančios trąšos gali kainuoti šiek tiek brangiau, tačiau ilgainiui jos yra pigesnės. Tiesą sakant, jos ilgiau išlieka ir reikalauja mažiau pastangų naudojant mažiau trąšų. Man asmeniškai patinka sintetinių ir organinių trąšų naudojimo derinys. Svarbu nepjauti vejos per anksti po sintetinių trąšų panaudojimo. Vejapjovė nupjaus arba sulaužys trąšas, taip sunaikindama lėto išsiskyrimo technologiją. Turėtumėte palaukti visą savaitę po tręšimo ir pjauti veją.

Organinės trąšos gerina dirvožemio kokybę. Jei rūpinatės dirvožemiu, jis rūpinasi jūsų veja, todėl sumažėja problemų ir išlaidų. Atminkite, kad dauguma aukštesnės kokybės organinių trąšų yra labai stipraus kvapo, todėl planuodami į tai atsižvelkite.

Veją tręšiame, nes lietus išplauna maistingąsias medžiagas iš dirvožemio. Statant mūsų namus, didelė dalis natūraliai susidariusio gero viršutinio dirvožemio sluoksnio buvo nukasta ir išvežta. Dažnai dėl to namo savininkui lieka kietas statybinis paviršius.

Natūralus vejos augimo įprotis taip pat iš dirvožemio ištraukia maistingąsias medžiagas ir mineralus. Todėl svarbu perdirbti nupjautą žolę ir tręšti optimaliu laiku, o ruduo yra svarbiausias vejos tręšimo metas.

Vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad optimizuotumėte trąšų naudojimą ir sužinotumėte, kokie yra jūsų konkretaus dirvožemio reikalavimai, – atlikti dirvožemio tyrimą. Taip tiksliai žinosite, ko reikia sveikam dirvožemio profiliui sukurti ir palaikyti.

 

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

    Skaitykite daugiau

    Automatinė vejos laistymo sistema

    Kaip sutvarkyti pažeistą veją

    Vejos gali būti pažeistos dėl daugybės priežasčių. Žalingi vabzdžiai gali suniokoti veją, nepageidaujami augalai gali pradėti joje veistis arba dėl vandens ir trąšų trūkumo sveika veja gali susirgti. Vienas iš pagrindinių jūsų tikslų taisant pažeistą veją – imtis veiksmų, kai tik atsiranda kuri nors iš pirmiau minėtų priežasčių. Praėjus per daug laiko, tai gali pareikalauti

    Kaip žinoti, ar mano veją reikia laistyti?

    Žolės augalams, iš kurių sudaryta jūsų veja, reikia vandens, kad galėtų gyventi. Be jo jie negali fotosintetinti (gaminti energijos) ir judinti maistinių medžiagų savo lapuose. Daugiausia vandens žolės augalai gauna iš dirvožemio. Jei dirvožemis kelias dienas išdžiūsta, žolės augalo augimas sulėtėja. Ilgiau negaudami vandens, žolės augalai užmigs ir galiausiai išdžius. Dažniausiai žolės augalai vėl pradeda