Kaip išsirinkti šiltnamio laistymo sistemą?

Pasidalinkite:

Tinkamos šiltnamio laistymo sistemos pasirinkimas yra labai svarbus augalų augimui. Šiltnamyje negalima pasikliauti lietumi. Todėl norite užtikrinti, kad augalai gautų reikiamą vandens kiekį. Galima rinktis iš keleto šiltnamio laistymo sistemų, o tai gali būti nelengva. Turite pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį tipą. Tai apima jūsų šiltnamio dydį, augalų rūšį ir tai, kiek laiko galite skirti sodininkystei.

Pradėkime nuo pat pradžių. Geriausias būdas išsirinkti tinkamą šiltnamio laistymo sistemą – sužinoti apie kiekvieną turimą galimybę.

Kokios yra šiltnamio laistymo sistemos?

Svarstydami, kokį šiltnamio laistymo būdą taikyti, turėtumėte sužinoti apie kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus. Taip galėsite išsiaiškinti, kuris iš jų atitiktų jūsų ir jūsų augalų laistymo poreikius.

Kapiliarinė laistymo sistema

Tai bene nesudėtingiausias laistymo būdas, kuris vis dėlto reikalauja šiek tiek rankų darbo. Tai puikus pasirinkimas mažesniems šiltnamiams ir pradedantiesiems augintojams. Tai taip pat gali būti puikus laistymo būdas augalams, kurie nemėgsta vandens, sklindančio iš viršaus (pvz., orchidėjoms).

Savaiminio laistymo sistema užtikrina nuolatinį vandens tiekimą iš apačios. Juose yra vandens skyrius, kuris tiek drėgmės, kiek jos yra, išleidžia į dirvožemį ir viršuje pasodintus augalus. Kai kurie iš jų turi kapiliarinį kilimėlį, kuris sugeria vandenį ir lėtai jį išleidžia. Ant šio drėgno kilimėlio galima pastatyti vazoninius augalus.

Viršaus purkštuvai

Ši laistymo sistema paprastai naudojama augalams, kurie toleruoja drėgną lapiją. Virš galvos esantys laistymo purkštuvai naudojami virš augalų išvedžioti vamzdžiai su purkštukais, kuriuos galima reguliuoti įvairiais purškimo diapazonais. Purkštuvus galima įrengti ir ant žemės (prisiminkite vejos purkštuvus), tačiau šiltnamiuose dažniau jie montuojami prie lubų.

Laistymo sistema taupo laiką, tačiau ją reikėtų dažnai tikrinti, kad ji tinkamai veiktų. Virš galvos esančios laistymo sistemos geriausiai tinka laistyti nedideliems persodintiems augalams, kol jie bus paruošti sodui ar gėlynui.

Dulksnos (purškimo) sistema

Ši sistema puikiai tinka dideliems šiltnamiams ir sodinukams dauginti. Tai geriausias variantas šiltnamiui, kuriame yra daug sėklų, kurias reikia reguliariai laistyti.

Dulksnos sistemos išskiria tik nedidelį kiekį vandens lašelių (rūko). Kita vertus, purkštuvai veikdami sunaudoja daug daugiau vandens ir naudojami tik trumpą laiką, sistema gali veikti ilgiau arba automatiškai purkšti kas 15 ar 30 min (priklausomai nuo jūsų poreikių).

Šiltnamio laistymos sistemos vamzdžiai su dviem purkštukais, purškiančiais vandenį kaip rūką į orą, ir mėlynas dangus fone Turint dulksnos sistemą galima sumažinti temperatūrą šiltnamyje, o tai gali būti gana naudinga vasarą arba šiltesnio klimato šalyse.

lašelinės drėkinimo sistemos

Lašelinės laistymo sistemos yra geresnis variantas, nes ją galima pritaikyti bet kokio dydžio laistymo sistemai ir ji tinka visiems tikslams. Iš esmės tai žarna su keliomis galvutėmis (purkštukais), kurios per dieną nustatytais intervalais leidžia vandenį. Lašelinio laistymo sistemą galima įrengti ant žemės paviršiaus arba užkasti dirvoje. Kad laistymas būtų efektyvus, galvutės turėtų būti arti augalų.

Ši šiltnamio laistymo sistema per tam tikrą laiką lėtai lašina vandenį, kad augalai neišdžiūtų. Taip pat sumažinamas vandens švaistymas. Šiai laistymo sistemai reikalingas vandens slėgis, todėl ji dažnai derinama su saulės energija maitinamu siurbliu iš vandens rezervuaro ir gali būti visiškai automatizuota.

Lašelinė sistema labai naudinga bet kokio dydžio šiltnamiams, nes ją galima puikiai padidinti arba sumažinti.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

    Skaitykite daugiau

    Pavyzdinės laistymo sistemas

    Pavyzdinės laistymo sistemas: Efektyvus ir Žaliavomis taupantis būdas Kas yra pavyzdinės laistymo sistemos? Pavyzdinės laistymo sistemos yra technologijos, kuriomis valdomas vandens naudojimas augalų auginime. Jos apima drėkinimo sistemų ir jų kontrolės įrangos, kurių pagalba galima taupyti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. Kaip pavyzdinės laistymo sistemos veikia? Pavyzdinės laistymo sistemos naudoja daugybę technologijų, kad būtų pasiektas

    Laistymo sistemos prietaisų techninė priežiūra

    Kodėl reikalinga laistymo sistemos prietaisų priežiūra? Laistymo sistemos prietaisai, tokie kaip laistytuvai, purkštuvai, filtras ir kt., yra esminiai norint užtikrinti augalų gerovę. Tiesa, kad tokia įranga yra paprasta ir efektyvi, tačiau ji taip pat yra linkusi sugesti ar sugadinti dėl nuolatinio naudojimo ir įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Todėl reikia atidžiai prižiūrėti laistymo sistemos prietaisus. Kaip