Vejos laistymo patarimai

Pasidalinkite:

Jūs mylite savo veją ir norite, kad ji vešėtų visais metų laikais. Todėl investuojate į profesionalią vejos laistymo priežiūros programą ir daug dėmesio skiriate vejos pjovimui ir laistymui. Tačiau kartais sunku suprasti, ar vejai skiriate per mažai dėmesio, ar per daug. Dėl nuolat besikeičiančių orų, drėgmės ir nenuspėjamų kritulių ne visada lengva išlaikyti subtilią pusiausvyrą tarp tinkamo laistymo kiekio ir vejos perlaistymo. Štai keletas naudingų patarimų

Vejos laistymo laikas

Nors daugelis namų savininkų linkę turėti daugiau laisvo laiko vakarinėmis valandomis, naktinis laikas tikrai nėra pats tinkamiausias vejos laistymui. Dėl vakarinio laistymo vanduo užsistovi, nes nėra saulės šviesos, kuri padėtų drėgmei įsigerti į dirvožemį ir išdžiovinti perteklinius lašelius. Kad nepakliūtumėte į perteklinio laistymo spąstus, laistykite tik anksti rytais. Taip vanduo geriau prasiskverbs į veją, o veja nesusirgs drėgmę mėgstančiomis velėnos ligomis.

Vejos laistymas po Lietaus

Svarbu nepamiršti, kad vejai klestėti užtenka maždaug 2 cm vandens per savaitę. Norėdami užtikrinti optimalų vandens naudojimą, išmatuokite, kiek kritulių iškrenta jūsų vietovėje, ant vejos padėję tuščias tuno skardines. Pilna skardinė reiškia, kad jūsų veja gavo 2 cm lietaus ir jos nereikia papildomai laistyti. Jei tuno skardinė neužsipildo, reikės pasirūpinti papildomu vandens šaltiniu, kad žolė būtų geriausios būklės. Lietaus jutikliai taip pat padeda išmatuoti kritulių režimą, todėl namų savininkai gali nustatyti, ar būtina laistyti. Abi galimybės – tai prieinami sprendimai, kaip taupyti mūsų vandens išteklius ir kartu sutaupyti pinigų.

Kiek laiko laistyti veją?

Laistykite giliai ir retai, kad paskatintumėte sveiką šaknų sistemą. Tai galima padaryti laistant vejos plotą nuo 45 minučių iki valandos naudojant laistymo sistemą. Gilus, tolygus drėkinimas turėtų sukurti pakankamą drėgmės atsargą dirvožemyje, kad keletą dienų nereikėtų vėl laistyti vejos.

Kuo laistyti veją?

Vietoj rankinės sodo žarnos naudokite vejos laistymo purkštuvą arba profesionaliai įrengtą laistymo sistemą. Tai padės tolygiau paskleisti vandenį po visą kiemą ir neleis susidaryti baloms, kurios gali pakenkti žolei ir sukelti kenksmingas vejos ligas.

Orai ir temperatūra

Vejoms klestėti paprastai reikia maždaug 1-1,5 cm vandens per savaitę. Atkreipkite dėmesį į tokius veiksnius, kaip temperatūra, saulės šviesa ir natūralus kritulių kiekis jūsų vietovėje. Šiltesnis ir sausesnis oras gali pareikalauti dažnesnio laistymo, o dėl lietaus antplūdžio gali tekti atitinkamai sumažinti laistymą.

Sausra

Atkreipkite dėmesį į bet kokius vejos išvaizdos pokyčius. Kai žolei reikia vandens, ji įgauna melsvai pilką atspalvį. Taip pat ant vejos bus labiau matomos pėdsakų žymės. Kai taip atsitinka, nedelsdami palaistykite, nepriklausomai nuo paros laiko.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

    Skaitykite daugiau

    Pavyzdinės laistymo sistemas

    Pavyzdinės laistymo sistemas: Efektyvus ir Žaliavomis taupantis būdas Kas yra pavyzdinės laistymo sistemos? Pavyzdinės laistymo sistemos yra technologijos, kuriomis valdomas vandens naudojimas augalų auginime. Jos apima drėkinimo sistemų ir jų kontrolės įrangos, kurių pagalba galima taupyti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. Kaip pavyzdinės laistymo sistemos veikia? Pavyzdinės laistymo sistemos naudoja daugybę technologijų, kad būtų pasiektas

    Laistymo sistemos prietaisų techninė priežiūra

    Kodėl reikalinga laistymo sistemos prietaisų priežiūra? Laistymo sistemos prietaisai, tokie kaip laistytuvai, purkštuvai, filtras ir kt., yra esminiai norint užtikrinti augalų gerovę. Tiesa, kad tokia įranga yra paprasta ir efektyvi, tačiau ji taip pat yra linkusi sugesti ar sugadinti dėl nuolatinio naudojimo ir įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Todėl reikia atidžiai prižiūrėti laistymo sistemos prietaisus. Kaip