Kaip žinoti, ar mano veją reikia laistyti?

Pasidalinkite:

Žolės augalams, iš kurių sudaryta jūsų veja, reikia vandens, kad galėtų gyventi. Be jo jie negali fotosintetinti (gaminti energijos) ir judinti maistinių medžiagų savo lapuose.

Daugiausia vandens žolės augalai gauna iš dirvožemio. Jei dirvožemis kelias dienas išdžiūsta, žolės augalo augimas sulėtėja. Ilgiau negaudami vandens, žolės augalai užmigs ir galiausiai išdžius. Dažniausiai žolės augalai vėl pradeda augti, kai tik gauna vandens. Tačiau, leidus žolei išdžiūti, suprastės vejos kokybė, kai augalai vėl pradės augti.

Kartu su vejos pjovimu laistymas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių bendrą vejos kokybę ir naudą, kurią jūsų veja gaus iš mūsų procedūrų ir paslaugų.

Kaip žinoti, ar mano veją reikia laistyti?

Kylant temperatūrai, žolės augalams reikia daugiau vandens, kad jie išliktų drėkinami. Nuo balandžio iki spalio, jei per dieną nepertraukiamai lijo mažiau nei 20 minučių, jūsų veją greičiausiai reikės laistyti. Taip pat galite patikrinti, kiek išdžiūvusi dirva, kad nustatytumėte, ar ją reikia laistyti.

Paprasčiausias būdas tai patikrinti – metaliniu daiktu, pavyzdžiui, atsuktuvu, įkišti jį į dirvą. Jei jį galima lengvai įkišti, paprastai tai reiškia, kad ji pakankamai drėgna. Jei atsuktuvo įkišti nepavyksta arba jei jį ištraukus dirva būna sausa, veją reikia laistyti.

Ko turėčiau tikėtis laistydamas nelaistytą veją?

Augalai pradės įsisavinti vandenį, kuris padės jiems kurti energiją ir auginti naujus lapus. Jūsų veja pradės žaliuoti, o žolės augalai vėl pradės augti.

Jei vejos dirvožemis buvo paliktas nelaistytas ir dirva išdžiūvo, nedideli dirvožemio plotai pradės tankėti greičiau nei kiti. Kai vėl pradėsite laistyti veją, įprasta, kad šie plotai liks sausi.

Vejos laistymas

Kartais vejos laistymo sistemos yra vienintelis būdas suteikti žolės augalams galimybę gauti vandens, kai kritulių iškrinta nedaug arba jų visai nėra. Mūsų patarimuose daugiausia dėmesio skiriama tam, kaip efektyviausiai laistyti veją ir kuo labiau sumažinti reikalingą vandens kiekį.

Didžiausios klaidos, kurias daro mūsų klientai laistydami veją
Didžiausia klaida, kurią daro klientai, laistydami veją, yra manymas, kad palaistė pakankamai. Kas kelias dienas, kai nebuvo lietaus, greitai apipurškiant veją, poveikis bus labai menkas, ypač sutankintam dirvožemiui.

Svarbu, kad vanduo prasiskverbtų pro dirvos paviršių ir pasiektų šaknų zoną, todėl, nors paviršius gali atrodyti drėgnas, pati dirva gali būti sausa, jei ji nepakankamai palaistyta.

 

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

    Skaitykite daugiau

    Pavyzdinės laistymo sistemas

    Pavyzdinės laistymo sistemas: Efektyvus ir Žaliavomis taupantis būdas Kas yra pavyzdinės laistymo sistemos? Pavyzdinės laistymo sistemos yra technologijos, kuriomis valdomas vandens naudojimas augalų auginime. Jos apima drėkinimo sistemų ir jų kontrolės įrangos, kurių pagalba galima taupyti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. Kaip pavyzdinės laistymo sistemos veikia? Pavyzdinės laistymo sistemos naudoja daugybę technologijų, kad būtų pasiektas

    Laistymo sistemos prietaisų techninė priežiūra

    Kodėl reikalinga laistymo sistemos prietaisų priežiūra? Laistymo sistemos prietaisai, tokie kaip laistytuvai, purkštuvai, filtras ir kt., yra esminiai norint užtikrinti augalų gerovę. Tiesa, kad tokia įranga yra paprasta ir efektyvi, tačiau ji taip pat yra linkusi sugesti ar sugadinti dėl nuolatinio naudojimo ir įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Todėl reikia atidžiai prižiūrėti laistymo sistemos prietaisus. Kaip