Laistymo sistema pasidaryk pats

Pasidalinkite:

Iš pirmo žvilgsnio lašelinės drėkinimo sistemos gali atrodyti šiek tiek sudėtingos, tačiau tiesa yra ta, kad jos iš tiesų gali palengvinti jūsų gyvenimą. Be to, jei patys pasigaminsite augalų laistymo sistemą, galite sutaupyti daugybę pinigų! Augalai yra priklausomi nuo mūsų, nes mes turime laikytis pastovaus laistymo grafiko, tačiau lengva pasinerti į kitas pareigas ir kartais sodininkavimo pareigos lieka nuošalyje. Nors daugelis augalų gali atsigauti po trumpo sausros laikotarpio, kai kurie augalai, pavyzdžiui, pomidorai, gali greitai sugesti, jei nebus reguliariai laistomi, o streso požymiai greitai išryškės.

Kad nereikėtų nuolat rūpintis savo augalais, laistymo sistema pasidaryk pats, kad augalai būtų nuolat laistomi ir jūs galėtumėte grįžti prie svarbesnių reikalų.

Namų laistymo sistema

Įprastą žarną paversti sodo ar vejos laistymo žarna iš tikrųjų labai paprasta! Jums tereikia žarnos, dangtelio, kuris būtų užsukamas ant galo, ir grąžto, kad padarytumėte keletą skylių. Uždėjus ant žarnos dangtelį, vanduo bus priverstas tekėti pro skylutes, todėl, jei žarną pravesite pro augalus, vanduo pasiskirstys tolygiai.

Naudodami 0.5 CM pločio grąžtą, tolygiai išilgai tos pačios žarnos pusės padarykite tolygiai išdėstytas skylutes. Jei jūsų sodas tikrai didelis, galbūt norėsite prijungti antrą žarną. Kai viskas bus prijungta, šiek tiek paleiskite žarną, kad vanduo pradėtų sunktis. Neužsukite jos visu pajėgumu – tai lašelinė sistema, o ne geizeris.

Palikite ją įjungtą maždaug pusvalandžiui ir paleiskite kas porą dienų, priklausomai nuo lietaus kiekio. Jei nerimaujate, kad pamiršite ir paliksite jį įjungtą per ilgai, galite įsigyti laikmatį, kuris automatiškai jį išjungs.

Pasidaryk pats sistema gravitacinis lašelinis drėkinimas

Pasitelkite gravitacijos jėgą, kad galėtumėte laistyti augalus, naudodami šį šaunų projektą, kuris atrodo tarsi kažkas, ką darytumėte mokykloje! Viskas, ko jums reikia, yra didelis kibiras, 0.5 CM skersmens vamzdelis, silikoninis sandariklis ir  lašintuvas. Prakiškite vamzdį pro kibiro dugną (nepamirškite užtaisyti aplink vamzdį, kad jis būtų sandarus), pritvirtinkite lašintuvą, pakelkite kibirą ir padėkite lašintuvo galą toje vietoje, iš kurios norite išleisti vandenį.

Prie to paties kibiro galite prijungti kelias įvairaus ilgio žarnas, kad pasiektumėte skirtingas sodo vietas, tačiau jei sodas gana didelis, tikriausiai norėsite naudoti kelis kibirus. Pripildykite kibirus vandens kiekiu, kurį norite tiekti savo augalams, o tada tiesiog leiskite jam veikti! Šis nuoseklaus ir tolygaus laistymo metodas tikrai užtikrins, kad jūsų augalai būtų patenkinti.

Pasidaryk pats lašelinės laistymo sistemos vazoniniams augalams

Tai nuostabus būdas, kaip palaikyti augalų laistymą, kai esate išvykę atostogauti! Viskas, ko jums reikia, yra dviejų litrų plastikinis butelis, žiebtuvėlis, smeigtukas, nedidelis kuolas arba iešmas ir lipni juosta. Nuimkite plastikinį butelio dangtelį, žiebtuvėlio liepsnoje įkaitinkite smeigtuką, tada padarykite keturias skylutes dangtelyje. Pripildykite butelį vandens, vėl uždėkite dangtelį ir palaikykite jį apverstą aukštyn kojomis.

Pirmąsias kelias sekundes vanduo pradės tekėti, tačiau po akimirkos butelio viduje susidarys vakuumas ir vandens tekėjimas sustos. Prie butelio priklijuokite kuolą taip, kad jis būtų maždaug 4-6 cm nuo dangtelio. Įspauskite jį į dirvą taip, kad dangtelis būtų šiek tiek žemiau dirvos paviršiaus, bet ne per arti augalo, kad nepažeistumėte šaknų.

Saulei įkaitinus butelį, jo viduje susidarys slėgis, kuris laikui bėgant padės lėtai išleisti vandenį. Palikite jį savaitei ir grįšite prie tolygiai laistomų vazoninių augalų!

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugąas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953 .

Privatiems asmenims NEMOKAMAI sukuriame projektą. 

    Skaitykite daugiau

    Geriausias dienos laikas laistyti veją

    Pavasarį ryškiai žalia veja lengvai padengia kraštovaizdį, jos nereikia tik reguliariai šienauti. Tačiau atėjus vasarai, kai ilgai trunka karšti ir sausi orai, žolė iš sodriai žalio kilimo tampa žole su didelėmis rusvomis dėmėmis. Kai kur ji gali būti net šiek tiek traški. Trūksta vandens. Sugrįžus drėgmei, paprastai vėl pradeda augti sveika žalia lapija. Jei norite,

    Kaip veikia gravitacinės laistymo sistemos

    Gravitacinė laistymo sistema yra pigus ir efektyvus būdas aprūpinti vandeniu mažesnį pasėlių plotą. Tai būtų ypač ekonomiška, jei vietovės klimatas gali užtikrinti pakankamą kritulių kiekį, kad rezervuaras būtų nuolat pripildytas naudojant lietaus vandens surinkimo metodus. Pagrindinė laistymo sistema yra labai paprasta, ją sudaro pakeltas rezervuaras su apačioje esančiu vamzdžiu, kuriuo vanduo tiekiamas į pagrindinę lašelinio