Kokios laistymo sistemos reikia mano sodui?

Pasidalinkite:

Daugumą augalų reikia reguliariai laistyti, kad išgyventų, ir net labiausiai sausrai atspariems augalams retkarčiais prireikia vandens. Nustatant, kaip geriausiai patenkinti sodo vandens poreikį, svarbūs daugelis veiksnių.

Sausrai atspariems augalams, vejos plotams, daugiamečių augalų lysvėms ir valgomiesiems sodams reikia skirtingo vandens kiekio ir dažnumo. Planuodami kiemo ar sodo plotus, iš anksto apgalvokite, kiek vandens reikia atskiriems augalams, ir sugrupuokite panašius augalus. Taip bus lengviau valdyti laistymą (ir taupyti vandenį), kai visi augalai viename plote bus laistomi vienodai dažnai. Tai taip pat padeda išlaikyti sveikus kaimyninius augalus, nes neperlaistysite sausumą mėgstančių augalų ir neperlaistysite vandenį mėgstančių augalų vien dėl to, kad jie yra vienas šalia kito. Be to, nepamirškite, kad vienmečių augalų negilias šaknis reikės laistyti dažniau nei giliai įsišaknijusių daugiamečių augalų.

Ar jūsų sode daug saulės, ar jis yra pavėsyje?

Garavimas dėl ryškios saulės gali net 50 % sumažinti brangaus vandens kiekį saulėtame sode. Šešėlyje esančiose vietose drėgmė laikosi ilgiau, todėl jos gali užmirkti. Apibrėžkite skirtingas viso kiemo ar sodo zonas. Visiškai saulėtose zonose tikriausiai geriau tiktų lašelinis arba drėkinimas, apsaugantis nuo garavimo, taip pat ir tose zonose, kuriose vyrauja vėjas. Zonose, kurios nuolat yra šešėlyje, turėtų būti sudarytas kitoks grafikas nei tose, kurios yra saulėje, nes jos, palyginti su karštesnėmis ir sausesnėmis zonomis, greitai bus perlaistytos.

Kokia jūsų dirvožemio sudėtis?

Smėlingas, molingas,  uolėtas – visi šie dirvožemiai turi įtakos tam, kaip gerai vanduo sugeriamas ir galiausiai iš vietovės nusenka.

Molingas dirvožemis dažnai vadinamas sunkiu. Vanduo sugeriamas lėtai ir pasiskirsto, o molis jo gali sulaikyti daug. Geriausia molingą dirvožemį laistyti lėtai, kad jis įsigertų. Išdžiūvęs molingas dirvožemis linkęs skilinėti, o šaknys gali sunkiai prasiskverbti į jį. Geriausi molio dirvožemio priedai yra kompostas arba organinės medžiagos, gerinančios drenažą.

Smėlingas dirvožemis leidžia vandeniui įsigerti tiesiai į žemę, nesulaikydamas daug vandens. Augalus reikės laistyti dažniau ir platesniu lanku, kad šaknys išsiskleistų. Geriausios pataisos yra kompostas arba organinės medžiagos, padedančios sulaikyti drėgmę.

Priemolio dirvožemis – tai smėlio, dumblo ir molio derinys, geriausiai tinkantis augalams augti. Priemolyje gausu maistingųjų medžiagų, jis tolygiai paskirsto vandenį, gerai drenuoja.

Dauguma sodininkų į minėtus klausimus atsako įvairiai – gali būti, kad kai kurie plotai yra saulėje, o kai kurie – pavėsyje, gali būti lygių paviršių ir šlaitų derinys, o kai kuriose vietose vėjas pučia stipriau nei kitose. Gerai žinodami visus šiuos veiksnius, galėsite geriausiai pasirinkti tinkamą sodo laistymo sistemą (arba jų derinį), atitinkančią individualius poreikius ir sodo plotus.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

  Skaitykite daugiau

  Žemės ūkio laistymas

  Žemės ūkio laistymas yra svarbus veiksnys, kuris daro didelę įtaką pasaulio maisto gamybai. Laistymas yra būtinas, kad augalai galėtų augti ir vystytis, o šiuolaikinis žemės ūkis negalėtų egzistuoti be šios svarbios praktikos. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip žemės ūkio laistymas veikia pasaulio maisto gamybą ir kaip jis yra įgyvendinamas. Kaip žemės ūkio laistymas veikia maisto gamybą

  Automatinė vejos laistymo sistema

  Kaip sutvarkyti pažeistą veją

  Vejos gali būti pažeistos dėl daugybės priežasčių. Žalingi vabzdžiai gali suniokoti veją, nepageidaujami augalai gali pradėti joje veistis arba dėl vandens ir trąšų trūkumo sveika veja gali susirgti. Vienas iš pagrindinių jūsų tikslų taisant pažeistą veją – imtis veiksmų, kai tik atsiranda kuri nors iš pirmiau minėtų priežasčių. Praėjus per daug laiko, tai gali pareikalauti