Kapiliarinė laistymo sistema

vandens srautas

Pasidalinkite:

Kas yra kapiliarinė laistymo sistema?

Kapiliarinė laistymo sistema – tai drėkinimo būdas, kai vanduo į augalą tiekiamas iš vandens šaltinio, esančio augalo lysvėje arba žemiau jos pagrindo, naudojant terpės kapiliarinį poveikį.

Kapiliarinės laistymo sistemos yra veiksmingos, duoda didesnį derlių ir sunaudoja mažiau vandens nei įprastiniai laistymo metodai. Be to, kapiliarinis laistymas suteikia papildomą pranašumą, nes sumažina potencialiai kenksmingų nuotekų kiekį į aplinkinę dirvožemio aplinką. Tačiau šios sistemos iš esmės taikomos tik mažuose vazonuose ir plačiai naudojamos dekoratyviniams ir medelyniniams augalams auginti šiltnamiuose.

Gravitacinis ir kapiliarinis laistymas

Priklausomai nuo to, kaip į tai žiūrite, laistymo būdus galima suskirstyti į du: gravitacinį laistymą (drėkinimą iš viršaus) ir kapiliarinį laistymą (drėkinimą iš apačios). Kiekvienas iš jų turi savo vietą sodininkystėje ir abu metodai gali būti sėkmingai naudojami.

Kapiliarinis laistymas

Apima drėkinimą iš apačios arba kitas sistemas, kurios remiasi drėkinimo poveikiu. Dirva gali būti drėkinama nelaistant jos iš viršaus. Tai pasiekiama dėl kapiliarinio veikimo. Vanduo lėtai kyla aukštyn, nepaisant gravitacinės jėgos. Molekulės prisitvirtina prie dirvožemio dalelių ir per mažytes oro kameras pakyla iki pat dirvožemio ribos. Tokį vandens gebėjimą kilti vertikaliai galima stebėti gamtoje, o mes galime jį imituoti projektuodami.

Kas atsitinka su gravitaciniu vandeniu, kuris krinta kaip lietus? Dalis jo nuteka į upelius ir upes. Tačiau dalis vandens prasiskverbia giliai, net augalams nepasiekiamoje vietoje. Toks vanduo patenka į gruntinius vandenis. Gruntinis vanduo – tai vieta, kur vanduo kaupiasi atvirose kišenėse po Žemės paviršiumi. Šie vandeningieji sluoksniai yra natūralių šaltinių ir šulinių šaltinis. Dalis šio vandens net kyla aukštyn ir palaiko gerai įsišaknijusius daugiamečius augalus. Tokia pagrindinė dirvožemyje esančio vandens elgsena gali palaikyti medžius sausros metu.

Laistymas iš viršaus

Vandens tiekimo sistema, pernešanti vandenį tūkstančius kilometrų, kol galiausiai gravitacija jį nuleidžia žemyn ir nuleidžia ant mūsų ištroškusių sodo augalų.

Gravitacinis laistmas Vanduo laistomas virš paviršiaus arba dirvos linijos. Priklausomai nuo dirvožemio struktūros ir tankio, tarp jo dalelių yra tam tikros oro kišenės arba erdvė. Gravitacijai traukiant vandenį žemyn, jis keliauja tarp šių tarpų ir prisotina dirvožemį. Skirtingi dirvožemiai gali sulaikyti skirtingą vandens kiekį. Likusį vandenį sulaiko sanglauda ir sukibimas. Sukibimas apibūdina vandens molekulių polinkį prilipti viena prie kitos. Dėl sukibimo šios molekulės prilimpa prie kitų dalelių (pvz., dirvožemio).

Taip, kaip kritulių vanduo prasiskverbia į žemę iš viršaus, yra daugybė dirbtinių sistemų, kuriomis pasiekiamas tas pats efektas. Laistymas lašeliniu būdu, laistymo laistytuvais ir laistymo kanistrais sistemos taip pat priklauso nuo gravitacijos, kuri traukia vandenį žemyn prie augalų šaknų.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

    Skaitykite daugiau

    Žemės ūkio laistymas

    Žemės ūkio laistymas yra svarbus veiksnys, kuris daro didelę įtaką pasaulio maisto gamybai. Laistymas yra būtinas, kad augalai galėtų augti ir vystytis, o šiuolaikinis žemės ūkis negalėtų egzistuoti be šios svarbios praktikos. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip žemės ūkio laistymas veikia pasaulio maisto gamybą ir kaip jis yra įgyvendinamas. Kaip žemės ūkio laistymas veikia maisto gamybą

    Automatinė vejos laistymo sistema

    Kaip sutvarkyti pažeistą veją

    Vejos gali būti pažeistos dėl daugybės priežasčių. Žalingi vabzdžiai gali suniokoti veją, nepageidaujami augalai gali pradėti joje veistis arba dėl vandens ir trąšų trūkumo sveika veja gali susirgti. Vienas iš pagrindinių jūsų tikslų taisant pažeistą veją – imtis veiksmų, kai tik atsiranda kuri nors iš pirmiau minėtų priežasčių. Praėjus per daug laiko, tai gali pareikalauti