Kapiliarinė laistymo sistema

vandens srautas

Pasidalinkite:

Kas yra kapiliarinė laistymo sistema?

Kapiliarinė laistymo sistema – tai drėkinimo būdas, kai vanduo į augalą tiekiamas iš vandens šaltinio, esančio augalo lysvėje arba žemiau jos pagrindo, naudojant terpės kapiliarinį poveikį.

Kapiliarinės laistymo sistemos yra veiksmingos, duoda didesnį derlių ir sunaudoja mažiau vandens nei įprastiniai laistymo metodai. Be to, kapiliarinis laistymas suteikia papildomą pranašumą, nes sumažina potencialiai kenksmingų nuotekų kiekį į aplinkinę dirvožemio aplinką. Tačiau šios sistemos iš esmės taikomos tik mažuose vazonuose ir plačiai naudojamos dekoratyviniams ir medelyniniams augalams auginti šiltnamiuose.

Gravitacinis ir kapiliarinis laistymas

Priklausomai nuo to, kaip į tai žiūrite, laistymo būdus galima suskirstyti į du: gravitacinį laistymą (drėkinimą iš viršaus) ir kapiliarinį laistymą (drėkinimą iš apačios). Kiekvienas iš jų turi savo vietą sodininkystėje ir abu metodai gali būti sėkmingai naudojami.

Kapiliarinis laistymas

Apima drėkinimą iš apačios arba kitas sistemas, kurios remiasi drėkinimo poveikiu. Dirva gali būti drėkinama nelaistant jos iš viršaus. Tai pasiekiama dėl kapiliarinio veikimo. Vanduo lėtai kyla aukštyn, nepaisant gravitacinės jėgos. Molekulės prisitvirtina prie dirvožemio dalelių ir per mažytes oro kameras pakyla iki pat dirvožemio ribos. Tokį vandens gebėjimą kilti vertikaliai galima stebėti gamtoje, o mes galime jį imituoti projektuodami.

Kas atsitinka su gravitaciniu vandeniu, kuris krinta kaip lietus? Dalis jo nuteka į upelius ir upes. Tačiau dalis vandens prasiskverbia giliai, net augalams nepasiekiamoje vietoje. Toks vanduo patenka į gruntinius vandenis. Gruntinis vanduo – tai vieta, kur vanduo kaupiasi atvirose kišenėse po Žemės paviršiumi. Šie vandeningieji sluoksniai yra natūralių šaltinių ir šulinių šaltinis. Dalis šio vandens net kyla aukštyn ir palaiko gerai įsišaknijusius daugiamečius augalus. Tokia pagrindinė dirvožemyje esančio vandens elgsena gali palaikyti medžius sausros metu.

Laistymas iš viršaus

Vandens tiekimo sistema, pernešanti vandenį tūkstančius kilometrų, kol galiausiai gravitacija jį nuleidžia žemyn ir nuleidžia ant mūsų ištroškusių sodo augalų.

Gravitacinis laistmas Vanduo laistomas virš paviršiaus arba dirvos linijos. Priklausomai nuo dirvožemio struktūros ir tankio, tarp jo dalelių yra tam tikros oro kišenės arba erdvė. Gravitacijai traukiant vandenį žemyn, jis keliauja tarp šių tarpų ir prisotina dirvožemį. Skirtingi dirvožemiai gali sulaikyti skirtingą vandens kiekį. Likusį vandenį sulaiko sanglauda ir sukibimas. Sukibimas apibūdina vandens molekulių polinkį prilipti viena prie kitos. Dėl sukibimo šios molekulės prilimpa prie kitų dalelių (pvz., dirvožemio).

Taip, kaip kritulių vanduo prasiskverbia į žemę iš viršaus, yra daugybė dirbtinių sistemų, kuriomis pasiekiamas tas pats efektas. Laistymas lašeliniu būdu, laistymo laistytuvais ir laistymo kanistrais sistemos taip pat priklauso nuo gravitacijos, kuri traukia vandenį žemyn prie augalų šaknų.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugąas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953 .

Privatiems asmenims NEMOKAMAI sukuriame projektą. 

    Skaitykite daugiau

    Geriausias dienos laikas laistyti veją

    Pavasarį ryškiai žalia veja lengvai padengia kraštovaizdį, jos nereikia tik reguliariai šienauti. Tačiau atėjus vasarai, kai ilgai trunka karšti ir sausi orai, žolė iš sodriai žalio kilimo tampa žole su didelėmis rusvomis dėmėmis. Kai kur ji gali būti net šiek tiek traški. Trūksta vandens. Sugrįžus drėgmei, paprastai vėl pradeda augti sveika žalia lapija. Jei norite,

    Kaip veikia gravitacinės laistymo sistemos

    Gravitacinė laistymo sistema yra pigus ir efektyvus būdas aprūpinti vandeniu mažesnį pasėlių plotą. Tai būtų ypač ekonomiška, jei vietovės klimatas gali užtikrinti pakankamą kritulių kiekį, kad rezervuaras būtų nuolat pripildytas naudojant lietaus vandens surinkimo metodus. Pagrindinė laistymo sistema yra labai paprasta, ją sudaro pakeltas rezervuaras su apačioje esančiu vamzdžiu, kuriuo vanduo tiekiamas į pagrindinę lašelinio