Vejos gali būti pažeistos dėl daugybės priežasčių. Žalingi vabzdžiai gali suniokoti veją, nepageidaujami augalai gali pradėti joje veistis arba dėl vandens ir trąšų trūkumo sveika veja gali susirgti. Vienas iš pagrindinių jūsų tikslų taisant pažeistą veją – imtis veiksmų, kai tik atsiranda kuri nors iš pirmiau minėtų priežasčių. Praėjus per daug laiko, tai gali pareikalauti neįtikėtinai daug laiko ir energijos, o tai dažnai būna sunkiau.
Pateikiame keletą patarimų apie sveiką veją, kurie turėtų padėti jums eiti teisinga linkme.
1. Laistykite, laistykite, laistykite.
Per sausras dėl akivaizdžių priežasčių dažnai turime laistyti daugiau. Užtenka porą kartų per savaitę paskleisti pakankamai vandens, kad žolė vėl atgytų. Geras būdas išmatuoti vandens kiekį – aplink laistytuvą pastatyti tuščią maisto skardinę. Kai skardinė prisipildys maždaug 2 cm vandens, veja turėtų gauti pakankamai vandens, kad jį sugertų.
2. Pakeiskite negyvas vietas.
Ne visi mėgsta rauti žolę. Tačiau jei vejoje atsirado negyva vieta, o papildoma priežiūra problemos neišsprendžia, lieka tik vienas pasirinkimas – iškasti ją. Naudodami nedidelį rankinį kastuvėlį galite išvengti per didelio žolės pašalinimo. Iškaskite visą negyvąją vietą, tačiau būtinai palikite kuo daugiau purvo. Į užmirkusią vietą sukrėskite sėklas. Būtinai laistykite kelis kartus per savaitę, kol pradėsite matyti žolę.
3. Naudokite pakopų sistemą.
Pakopinė tręšimo sistema gana dažnai yra geriausias būdas užtikrinti, kad žolė išliktų sveika ir gautų maksimalų vandens ir maistinių medžiagų kiekį ištisus metus, kartu apsaugant nuo nepageidaujamų vabzdžių ar augalų. Paprastai būna 4 žingsnių procesas, galite rasti kai kurių produktų, kurių yra mažiau, taip pat daugiau. Kiekviename etape mišinys yra skirtingas, todėl kiekvieną kartą kovojama su skirtingo tipo problemomis ir (arba) naudojamas skirtingas maistinių medžiagų kiekis.
Scotts turi puikų produktą, kuris siūlo 4 etapų tręšimo sistemą. Pirmuoju žingsniu kovojama su graižais ir kitomis kenksmingomis piktžolėmis, antruoju – su plačialapėmis piktžolėmis, o trečiuoju ir ketvirtuoju žingsniu padedama palaikyti ir stiprinti šaknis ir žolę, maksimaliai padidinant vandens įsisavinimą ir maistinių medžiagų kiekį.
4. Nudžiūvusi žolė gali būti priešas.
Nors galite nemanyti, kad negyva žolė gali pakenkti, ji gali būti gana kenksminga vejai. Neužaugusią žolę pašalinkite naudodami velėnos grėblį. Iš naujo apsėkite plotą. Pasėjus iš naujo, ant sėklų užberkite nedidelį kiekį purvo. Būtinai laistykite kelis kartus per savaitę, kol išaugs nauja žolė.
5. Nedidelė gudrybė.
Tam reikia prie purkštuvo prijungti žarną. Sumaišykite kelis galonus vandens su keliais lašais indų ploviklio (skysto). Purkšdami tai ant žolės, padėsite pašalinti susikaupusius nešvarumus. Iš esmės taip išvalysite žolę. Kas galėjo pagalvoti? Tokiu būdu leisite žolei pasisavinti vandenį ir maistingąsias medžiagas, kurių ji kitaip negalėtų pasisavinti.
6. Kovokite su nepageidaujamais augalais.
Augalai dažnai gali labai greitai užgožti veją, jei yra neliečiami, ypač iš augalų lysvės. Nekontroliuojant augalų pertekliaus iš augalų lysvės, tai gali greitai virsti problema. Turite nedelsdami pašalinti arba nupjauti visus augalus, kurie pradeda skverbtis per augalų lysvę į veją.