Lašelinė laistymo sistema

Lašelinė laistymo sistema

Pasidalinkite:

Nuo įprastos, lašelinė laistymo sistema skiriasi tuo, jog vanduo patenka tiesiai į žemę. Dėl to nėra galimybės vandeniui išgaruoti prieš pasiekiant augalą. Kontroliuojamas vandens tiekimas mažina ligų plitimą, nes augalų lapai ir stiebai tiesiog nesušlampa. Tai tik vienas lašelinės laistymo sistemos privalumų, apie kitus skaitykite žemiau.

Kokie yra lašelinės laistymo sistemos privalumai?

Lašelinė laistymo sistema yra plačiai naudojama jau seniai. Šią sistemą patogu naudoti gėlynuose, krūmams, gyvatvorėms bei šiltnamiams. Lašelinė sistema leidžia Jums kontroliuoti, „dozuoti“ vandenį tikslingai, taip vanduo yra bereikalingai neeikvojamas, nes pasiekia tik norimą laistyti augalą.

Lašelinis drėkinimas dažniausiai apibūdinamas kaip mikro drėkinimo tipas, skirtas išsaugoti dirvožemio maistines medžiagas, todėl daugelis tokių drėkinimo sistemų konstruojamos taip, jog vanduo pasiektų augalų šaknis.

Lašelinę laistymo sistemą galima automatizuoti. Kiekviena laistymo sistema susideda iš daugiau ar mažiau vienodų dalių, todėl išskyrėme keletą lašelinės laistymo sistemos privalumų:

Vandens taupymas. Lašelinio drėkinimo konstrukcija yra tokia, jog kiek įmanoma daugiau sumažintų vandens švaistymą ir apsaugotų nuo garavimo. Lašelinės laistymo sistemos sunaudoja iki 50 proc. mažiau vandens.

Prailgina laiką, per kurį augalai gauna vandenį. Lašelinės laistymo sistemos tiekiamas vanduo greičiau patenka į gilesnius dirvožemių sluoksnius ir į augalų šaknis. Kadangi vanduo patenka į dirvožemį lėtai, nėra nutekėjimo. Taip yra lėtinamas dirvožemio erozijos procesas.

Neleidžia piktžolėms pasisavinti vandens ir dirvožemio maistinių medžiagų. Kadangi lašelinės laistymo sistemos nukreipia vandenį į augalų šaknis, piktžolėms yra sunku atimti iš augalų dirvožemio maistines medžiagas ir vandenį. Todėl piktžolės neauga arba jų kiekis nėra gausus.

Prevencija prieš augalų ligas. Drėgmės perteklius gali sukelti grybelinių ar kitų ligų vystymąsi, vabzdžių bei kenkėjų problemas. Lašelinė drėkinimo sistema palieka sausus augalų lapus, todėl ligų išvengiama.

Lengvai pritaikomos. Dauguma lašelinio laistymo sistemų yra lengvai reguliuojamos ir modifikuojamos. Jos atitinka augalų poreikius, tad yra užtikrinamas laistymo tolygumas.

Toliau tekste aptarsime:

  • Lašelinės laistymo sistemos kaina – kokie etapai sudaro lašelinės laistymo sistemos sąmatą.
  • Lašelinės laistymo sistemos rinkinys – į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis šios sistemos rinkinius.
  • Lašelinio laistymo sistema šiltnamiui – kodėl šį laistymo sistema palengvina laistymą šiltnamiuose.

Lašelinės laistymo sistemos kaina

Ne paslaptis, jog kiekvienos laistymo sistemos montavimas reikalauja papildomų žinių. Žinoma, įsirengti laistymo sistemą, ypač jei tai lašelinė laistymo sistema, nėra labai sudėtingas darbas. Tačiau norint šią sistema automatizuoti reikėtų daugiau žinių.

Apskritai, geriausia laistymo sistemos įrengimo darbus patikėti profesionalams, kurie tokias sistemas montuoja. Specialistai žino, kokios medžiagos ir priemonės yra geriausios, o kaina atitinka kokybę.

Kiekvienas laistymo sistemos projektas yra individualus. Todėl kiekvienas elementas, kuris yra parenkamas Jūsų lašelinei laistymo sistemai atitinka Jūsų poreikius. Laistymo sistemos projektas taip pat priklauso nuo to, kokio dydžio teritoriją ketinate laistyti.

Kadangi laistymo sistemos projektas yra sudaromas pagal Jūsų asmeninius poreikius, reikia atlikti kelis žingsnius. Mūsų specialistai pataria, jog turite nustatyti kokią vandens talpą naudosite, t.y. vandentiekio vanduo ar vandens talpa, rezervuaras. Kitas svarbus žingsnis, kurį išskiria specialistai – laistomos vietos plano braižymas. Nubraižytas planas turi būti tikslus, todėl pažymėkite viską kas yra teritorijoje, kurią norėsite laistyti.

Specialistai gavę išmatavimus ir laistomos vietos planą, sudaro laistymo sistemos planą, kuris atitinka Jūsų poreikius. Mūsų specialistai sudarytą planą pateikia Jums bei padeda išsirinkti priemones, kurios bus naudojamos montuojant sistemą.

Lašelinė sistema dažnai yra montuojama po žeme, tačiau jei ji yra montuojama paviršiuje, vamzdžių spalva yra parenkama pagal dirvožemio spalvą. Mūsų specialistai naudoja tik kokybiškas, standartus atitinkančias „Rain Bird“ priemones.

Kiekvienas lašelinės laistymo sistemos projektas privatiems klientams yra sudaromas nemokamai, o komercinių klientų projektai – apmokestinami.

Lašelinio laistymo sistemos rinkinys

Minėjome, jog lašelinė laistymo sistema pasižymi efektyvumu bei vandens taupymu. Tokia laistymo sistema padeda geriau įsisavinti trąšas, sumažina piktžolių augimą bei padidina derlių ir jo kokybę. Dar vienas lašelinės laistymo sistemos privalumas, jog ją galima įrengti daugelyje Jūsų sodo vietų – gėlynuose, aplink medžius, krūmus, greta gyvatvorių ir net šiltnamiuose.

Kiekviena laistymo sistema turi atskirus komponentus, kurie užtikrina, jog augalas gauna tinkamą vandens kiekį. Lašelinis laistymas užtikrina, kad augalai yra drėkinami tolygiai, todėl gerėja Jūsų derliaus kokybė.

Lašelinio laistymo sistemos rinkinys gali susidėti iš skirtingų komponentų. Nors vieni elementai, tokie kaip vamzdžiai, filtrai ar valdikliai yra panašūs kaip ir kitų laistymo sistemų, lašelinė drėkinimo sistema skiriasi tuo, jog naudojami vamzdeliai, kurie nukreipia vandenį į augalo šaknis. Dažniausiai galite rasti tokius tipus:

Akyta mirkymo žarna. Tai drėkinimo būdas, kai vanduo per esančias skylutes patenka tik į krūmų eiles ar kitų augalų lysves. Šio tipo vienas iš privalumų – mažiau išgaruoja vandens, nes dirvožemis iškart sugeria išleidžiamą vandenį. Sistema yra suprojektuota taip, jog vanduo lėtai laša į augalų šaknis per esančias skylutes. Įprastai tokio tipo žarna gali tarnauti iki 10 metų.

Individualūs lašintuvai. Tokio tipo sistema dažniausiai yra diegiama visame sode – gėlynuose, greta krūmų, gyvatvorių. Ji nereikalauja daug Jūsų laiko, šią lašelinę sistemą galite automatizuoti, todėl augalas bus laistomas tik Jūsų nustatytu laiku. Dažniausiai tokia sistema montuojama arti dirvožemio, kad vanduo pasiektų šaknis.

Gravitacinis laistymas arba spider laistymas. Plačiai naudojama sistema šiltnamių, gėlynų arba vazoninių augalų laistymui. Ši sistema yra maža, tačiau labai funkcionali. Pavyzdžiui, naudojant būtent šį sistemos tipą greičiau ir efektyviau palaistysite vazoninius augalus.

Apskritai, lašelinio laistymo sistemos rinkinys yra sukurtas taip, jog kiekvienas augalas gauna tik reikiamą vandens kiekį, t.y. augalas nėra perlaistomas. Įmontuoti slėgį reguliuojantys lašintuvai paskirsto vandenį tolygiai po visą sistemą. Tokiu būdu sistema nešvaisto vandens bei neleidžia jam išgaruoti. Lašelinė laistymo sistema gali būti pilnai automatizuota, todėl sistema įsijungs ir išsijungs tik nustatytu laiku.

Įrenginėjant lašelinę laistymo sistemą galite rinktis ar norite ją paslėpti, t.y. užkasti dirvožemyje, ar palikti paviršiuje. Jei renkatės požeminį drėkinimą, vanduo yra tiekiamas augalams po žeme, o paviršius lieka sausas. Tokiu būdu Jūs išvengiate piktžolių, nes vanduo jų nepasiekia. Jei renkatės palikti vamzdžius paviršiuje, vamzdžių spalva bus pritaikyta prie Jūsų dirvožemio spalvos, todėl nesudarkys estetinio vaizdo.

Lašelinio laistymo sistemą nėra sudėtinga sumontuoti pačiam. Įrengimas nereikalauja didelių specifinių žinių. Išsirinkus lašelinės laistymo sistemos tipą ir vietą, kurioje norite tą sistemą montuoti, viskas ko Jums reikės – jungčių ir vamzdžių, kuriuos jungsite prie vandens talpos.

Dar keletas lašelinės laistymo sistemos privalumų:

  • Laistomi augalai geriau pasisavina trąšas;
  • Susimontuoti pačiam nėra sunku, o jei darbą atlieka specialistai – kaina nėra didelė;
  • Nebūtina lyginti žemės paviršiaus.

Lašelinio laistymo sistema šiltnamiui

Šiltnamio priežiūra gali būti tikrai sudėtinga, ypač jei esate pradedantysis. Apskritai, šiltnamis yra unikali kontroliuojama aplinka, kuri leidžia sodininkui prižiūrėti augalų augimo procesą. Reikia stebėti tos aplinkos temperatūrą, laistyti augančius augalus, vėdinti šiltnamį ir panašiai. Laistymo darbus šiltnamyje palengvina lašelinės laistymo sistemos.

Laistymo sistemos tampa vis populiaresnės – daugelis specialistų teigia, kad laistymo sistemą šioje erdvėje nėra sudėtinga įsirengti pačiam. Toks drėkinimas padeda tiksliai kontroliuoti dirvožemio drėgmę.

Daugelis sodininkų vertina augalų augimą ir jų duodamą derlių pagal dirvožemio drėgnumą ar išvaizdą. Pavyzdžiui, jei Jūsų augalų apatiniai lapai yra pavytę, tai greičiausiai Jūsų augalams trūksta vandens. Įprastas drėkinimas laistymo žarna, dažniausiai sušlapina dirvožemio paviršių ir jis ilgai išlieka drėgnas, taip sudarant terpę atsirasti pelėsiui.

Lašelinio laistymo sistema šiltnamiui yra lėta vandens tiekimo sistema, kurioje vanduo gali būti lašinamas po lašą į dirvos paviršių, šalia augalo pagrindo. Žinoma, vandens tiekimas gali skirtis nuo to, kokią lašelinę sistemą pasirinksite. Tinkamai suprojektuota lašelinė laistymo sistema palaisto kiekvieną augalą atitinkamu vandens kiekiu.

Nepriklausomai, nuo laistymo sistemos, lašelinę laistymo sistemą šiltnamiui, taip pat galima automatizuoti. Tai yra efektyvesnis būdas, kai laistymo sistema pasirūpina augalais nustatytu laiku. Automatizuota lašelinė laistymo sistema įsijungia tuomet, kai jutiklis rodo neoptimalų dirvožemio drėgmės lygį.

Vienodas vandens panaudojimas, patogumas ir minimalios išlaidos yra svarbūs tikslai planuojant šiltnamio lašelinio laistymo sistemą. Todėl prieš pasirinkdami drėkinimo sistemos komponentus, atkreipkite dėmesį į kiekvieną iš elementų, kurie leistų pasiekti šiuos tikslus.

Tokio projekto planas turėtų prasidėti nuo Jūsų šiltnamio dydžio. Bendrą šiltnamio plota geriausia padalinti į lygias arba panašias dalis, kurios bus laistomos. Tokiu būdu Jūs lengviau galėsite kontroliuoti pačią sistemą, taip pat kiekvieną iš dalių galėsite laistyti atskirai. Nepamirškite, jog labai svarbu prie kokios vandens talpos jungsite šią laistymo sistemą.

Dažnai laistymo sistema yra jungiama prie vandentiekio, kadangi šiltnamio laistymo sistema didelio vandens slėgio nereikalauja. Puikus sprendimas, kai yra panaudojamos vandens talpos rezervuarai arba lietaus surinkimo talpos. Apskritai, vandens talpos funkcionalumas yra neginčijamas, nes talpą galite naudoti ne tik šiltnamio laistymo sistemai.

Dažniausiai naudojamos yra lietaus surinkimo talpos. Pagrindinis šių vandens talpų privalumas, jog galite panaudoti lietaus vandenį savo augalų laistymui. Taip sutaupysite gręžinio arba vandentiekio vandenį.

Minėjome, jog lašelinio laistymo sistemą šiltnamiui galima automatizuoti. Tačiau koks turėtų būti augalų drėkinimo dažnis? Laistymo dažnumą šiltnamyje, kaip ir lauke, gali apspręsti oro temperatūra, saulės kaitra, augalų dydis ir kt. Todėl pajungiant lašelinio laistymo sistemą prie valdiklio ar laikmačio, atkreipkite dėmesį į esamą situaciją.

Lašelinio laistymo sistemos šiltnamiui teikiami privalumai yra gana akivaizdūs – laistomi augalai gauna jų poreikius atitinkantį vandens kiekį. Dar keletas šios sistemos privalumų:

  • Sumažėjusi rizika pelėsiui ar kitų ligų atsiradimui;
  • Vanduo neišgaruoja, todėl augalas gauna reikiamą kiekį vandens;
  • Didesnė kontrolė dirvožemio drėgnumui.

Daugiau informacijos apie distributorių galite rasti čia: https://www.rainbird.com/

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kaip išsirinkti lašelinę laistymo sistemą?

Lašelinę laistymo sistemą rinkitės pagal savo poreikius. Lašelinės laistymo sistemos pasirinkimas, taip pat priklauso nuo Jūsų norimo laistyti ploto ir vietos. Jei nežinote, kokią lašelinio laistymo sistemą pasirinkti, susisiekite su mūsų specialistais, suteiksime konsultaciją.

  1. Kokia geriausia lašelinė laistymo sistema?

Geriausia lašelinė laistymo sistema yra naudojant individualius lašintuvus. Tokiu būdu vanduo iš laistymo sistemos yra nukreipiamas tiesiai į Jūsų augalo šaknis.

Norite įsirengti laistymo sistemą?
Mes pasiruošę Jums padėti!

Atliekame laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, priežiūros paslaugas. Laistymo sistema leidžia Jums rūpintis savo daržu ir sodu patogiai.

Projektavimas pagal individualius Jūsų poreikius ir norimą laistyti teritoriją.

Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai užpildę formą žemiau arba
telefonu +370 6 871 4953.

    Skaitykite daugiau

    Pavyzdinės laistymo sistemas

    Pavyzdinės laistymo sistemas: Efektyvus ir Žaliavomis taupantis būdas Kas yra pavyzdinės laistymo sistemos? Pavyzdinės laistymo sistemos yra technologijos, kuriomis valdomas vandens naudojimas augalų auginime. Jos apima drėkinimo sistemų ir jų kontrolės įrangos, kurių pagalba galima taupyti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. Kaip pavyzdinės laistymo sistemos veikia? Pavyzdinės laistymo sistemos naudoja daugybę technologijų, kad būtų pasiektas

    Laistymo sistemos prietaisų techninė priežiūra

    Kodėl reikalinga laistymo sistemos prietaisų priežiūra? Laistymo sistemos prietaisai, tokie kaip laistytuvai, purkštuvai, filtras ir kt., yra esminiai norint užtikrinti augalų gerovę. Tiesa, kad tokia įranga yra paprasta ir efektyvi, tačiau ji taip pat yra linkusi sugesti ar sugadinti dėl nuolatinio naudojimo ir įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Todėl reikia atidžiai prižiūrėti laistymo sistemos prietaisus. Kaip